Kto zabił łosia?

41
07.03.2016
Kto zabił łosia?
Martwego łosia znaleziono w podelbląskich Tropach (mat. operacyjne policji)
W miejscowości Tropy znaleziono śmiertelnie postrzelonego łosia. 800-kilogramowe zwierzę padło prawdopodobnie w połowie lutego, ciało uległo już częściowemu rozkładowi. Na wniosek strażników leśnych elbląscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci łosia.
Łoś z postrzałem brzucha padł 400 metrów od jednej z posesji. Ciało znalazł jeden z mieszkańców miejscowości, który spacerował po lesie. To właśnie on powiadomił strażników leśnych, a oni z kolei policjantów.
   - Strażnicy leśni złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Podali, że w miejscowości Tropy znaleziono martwe, 800-kilogramowe zwierzę, z raną postrzałową brzucha - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Zwierzę padło prawdopodobnie w połowie lutego, ciało już było w rozkładzie. Zwierzę nie padło jednak od razu - zauważa Sawicki. - Mogło się męczyć przez jakiś czas. Zostało zastrzelone z karabinu myśliwskiego.
   Teraz policjanci ustalają, w jaki sposób doszło do zdarzenia.
   - Nie wykluczamy działalności kłusowników, jak również przypadkowego postrzelenia przez myśliwego - mówi Jakub Sawicki.
   Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem techników kryminalistyki. W tej sprawie wypowie się także biegły z zakresu balistyki, który określi, miedzy innymi rodzaj użytej amunicji i kąt oddania strzału.
   Z godnie z Ustawą prawo łowieckie za taki czyn grozi kara do 5 lat więzienia. Łoś jest objęty całorocznym okresem ochronnym
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Z giwery nie koniecznie kłusownicy. Może pseudo myśliwi.
(2016.03.07)

info

4  
  9
A może to policjanci zrobili sobie pijacką balange w lesie ? Warto wszystko sprawdzić.
(2016.03.07)

info

8  
  20
Proste badanie pocisku i sprawcę można byłoby ustalić gdyby jeśli broń była w bazie danych. Niestety mafia myśliwych i ich broń jest poza wszelką kontrolą.
(2016.03.07)

info

8  
  8
Wyjąć kulę. Każda broń jest przestrzelona. Co za problem zidentyfikować bandytę myśliwego!
PIS_PACE:) (2016.03.07)

info

9  
  2
Pewnie jakiś porządny myśliwy pomylił z bezpańskim psem. .. .podobne toto było. .. :)
(2016.03.07)
Przecież od razu wiadomo bez badań balistycznych że to bandzior posiadający legalnie broń.
(2016.03.07)

info

5  
  6
No właśnie. Myśliwi są zawsze kryształowi. .. Bo to przecież było przypadkowo. ..
(2016.03.07)

info

5  
  6
Niestety mysliwi nie sa kryształowi. .tu jak wszedzie znajduja sie zgniłe jabłka. Co do kontroli broni u mysliwych jest dobra. .. i wystarczająca i potrafią się z nią obchodzic w przecwienstwie do posiadaczy wiatrówek. .. problem pojawi sie niebawem jak okres szkolenia na mysliwego zostanie skrocony. A przeciwnikow łowiectwa zapraszam do lasu na zdejmowanie wnyków i dokładania sie do szkód wyrzadzanych przez nadmiar niektorych zwierzat. Te osoby które najwięcej gadają na ten zwiazek tak naprawde niic po za tym nie robią. .nigdy w lesie nie widzialem żadnego zielonego ktory by szukal i niszczył wnyki.
Huver (2016.03.07)

info

18  
  2
Nawet gdy wyjmą pocisk, będzie zdeformowany, (amunicja płaszczowa), nadająca sie do identyfikacji tylko ze bazie danych są pociski z przestrzelonej broni ale nie zeskanowane w 3D. Komu się będzie chciało przerzucać danego typu broni z magazynu ze 100 pocisków do identyfikacji?
Myśli-ciel (2016.03.07)

info

2  
  1
Szkoda zwierzaka. Pewnie miał.rodzine. Ale kogo to....
(2016.03.07)

info

3  
  7