Kara za posiadanie amfetaminy

10
10.10.2016
Kara za posiadanie amfetaminy
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego tuż po wylegitymowaniu zatrzymali 18-latka. Okazało się, że w chwili interwencji młody mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, a także zdarzeń, które powodują naruszenie porządku publicznego lub zagrażają bezpieczeństwu. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem. Wczoraj (9 października) funkcjonariusze prewencji patrolując Braniewo zwrócili uwagę na grupę młodych ludzi, postanowili więc ich wylegitymować. Już bezpośrednio po rozpoczęciu czynności policjanci przystąpili do kontroli osobistej, podczas której zabezpieczyli przy jednym z nich narkotyki. 18-latek posiadał amfetaminę i prosto z miejsca legitymowania trafił do komendy, gdzie spędził noc. Funkcjonariusze sprawdzili również dokładnie mieszkanie zatrzymanego. Następnego ranka kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania amfetaminy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

PYTANIE;czy mieli prawo go rewidowac?nie ma takiej podstawy prawnej.
prawnik43 (2016.10.10)

info

3  
  4
be good dog be good dog.
Kazik.2000 (2016.10.10)

info

0  
  0
i co z tym monitoringiem w kmp?
(2016.10.11)

info

0  
  0
Skusiłbym się o pytanie: Czy Policja lub jakakolwiek służba mundurowa ma prawo ingerować w spędzanie czasu wolnego (ze znajomymi na ławce) i legitymować każdego kiedy tylko mają na to ochotę? - Z tego co się orientuję w pobliżu miejsca legitymowania musiało dojść do przestępstwa, a osoba legitymowana musi o tym zostać poinformowana. Nie można bezpodstawnie zatrzymać pojazdu na drodze, tak samo nie powinno nękać się obywateli którzy wybrali ruch pieszy. . . A może mi się tylko wydaje?
Funsaisan (2016.10.11)
my chcemy monitoring w całej kmp!!!!!
(2016.10.11)

info

0  
  0
@Funsaisan - Tak właśnie, wydaje ci się. I kto ci powiedział, że nie można zatrzymać pojazdu na drodze?
(2016.10.11)
@Funsaisan - zle sie orientujesz gimbusie
(2016.10.11)
hawudepe policji
TajgerCobra (2016.10.11)
@TajgerCobra - nawet bidoku skrótu nie potrafisz rozszyfrować, buehehehe, hawude tajgercobrom gimbusom pryszczatym w kapturkach
(2016.10.11)
a w tym czasie mój sąsiad pił denaturat w parku serjo
szimurina (2016.10.12)

info

0  
  0