Jechał za szybko, stracił prawo jazdy

7
17.08.2017
Jechał za szybko, stracił prawo jazdy
Podczas długiego weekendu policjanci z braniewskiej drogówki aż 117 razy dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Rygorystyczne podejście do wykroczenia podyktowane jest faktem, że to jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków na naszych drogach. Weekendowym rekordzistą był kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h, za co stracił prawo jazdy.
Przez 5 dni długiego weekendu policjanci z braniewskiej drogówki ujawnili blisko 220 przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Podczas jednej z kontroli zatrzymali w Bemowiznie pirata drogowego, który pędził przez miejscowość z prędkością 106 km/h.
   39-letni mieszkaniec Braniewa kierujący vw passatem został ukarany 400 zł mandatem oraz 10 pkt. karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, które odzyska dopiero po trzech miesiącach.
   
   Policjanci wciąż przypominają, że w ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu będzie skutkowało zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

". .. zatrzymali w Bemowiznie pirata drogowego. .. " Sorkowicz jakim prawem publicznie wyzyasz człowieka ? Koleś powinien złożyć sprawe do sądu o publiczne znieważenie.
(2017.08.17)
U Was w PGRze wszyscy tacy buńczuczni, czy tylko Ty?
(2017.08.17)
"został ukarany 400 zł mandatem " - A czemu taki niski mandat??? Przecież mowa jest zawsze o bezwzględnym traktowaniu piratów drogowych.
(2017.08.18)

info

1  
  1
Szkoda, że elbląska policja drogowa jest tak mało skuteczna!
(2017.08.18)

info

1  
  4
Jak mało skuteczna? Limity na rozkaz przynoszą według zapotrzebowania.
(2017.08.18)

info

3  
  0
Ich limity to ja mam po prostu gdzieś, a w realu skuteczność tak mała, że szkoda gadać.
(2017.08.20)

info

1  
  0
w takich sprawach tylko legalnajazda
nieslusznie ukarany (2017.08.22)

info

1  
  0