Jechał motocyklem do Poznania. Zatrzymano mu prawo jazdy

3
28.06.2018
Jechał motocyklem do Poznania. Zatrzymano mu prawo jazdy
fot. policja
18-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego do kontroli. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. 18-latek jechał crossowym motocyklem o pojemności 125 ccm. Na 3 miesiące zatrzymano mu prawo jazdy.
Podczas kontroli okazało się, że kierujący motocyklem mężczyzna ma prawo jazdy kategorii AM oraz A1, ponieważ jest bardzo młodym kierowcą. Prawo jazdy to ogranicza pojemność motocykla, którym można kierować do 125 ccm. Takim też poruszał się 18-latek z prędkością 103 km/h. W miejscu kontroli w Nowym Dworze Elbląskim jest ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli 18-latek powiedział policjantom, że motocyklem wybrał się do Poznania.
   Mimo młodego wieku od razu doświadczył konsekwencji prawnych zachowania, jakim jest niebezpieczna jazda. Policjanci zatrzymali mu na 3 miesiące prawo jazdy. Został także ukarany 500 złotowym mandatem karnym. Mężczyzna odzyska uprawnienia dopiero po okresie wakacyjnym.
   Policjanci przestrzegają przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych to najczęstsza przyczyna śmiertelnych zdarzeń drogowych.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

103 km/h przy pojemności 125cm3 to już kita na całego
(2018.06.28)
Zakładam, że 18-to latek jest uczniem więc nie pracuje, mandatu nie zapłaci i cały misterny plan poszedł w pi. .. du. Może skuteczniejszą karą byłaby konfiskata narzędzia przestępstwa???
kierowca2 (2018.06.28)

info

2  
  3
Pewnie dlatego policja wiedziała że warto wysuszyć delikwenta - ryk musiał być jak przy chińskim skuterze po zdjęciu blokady.
(2018.06.28)