Gwałt w garażu? Proces ruszy w grudniu

22
14.11.2016
Gwałt w garażu? Proces ruszy w grudniu
W grudniu przed elbląskim Sądem Okręgowym ruszy proces dwóch mężczyzn, którzy mieli zamknąć w garażu 24-letnią mieszkankę Elbląga, a potem ją zgwałcić. Mieli też straszyć kobietę, że ją zabiją, jeśli powiadomi o wszystkim policję. Mężczyźni nie przyznają się do winy.
Zdarzenia miały rozgrywać się w nocy z 13 na 14 stycznia w jednej z miejscowości na terenie gminy Frombork. 24-latka z Elbląga umówiła się tam na spotkanie ze znajomym. Nic nie zapowiadało, że skończy się ono tragicznie. Okazało się, że w domu oprócz znajomego był również jego kolega. Mężczyźni mieli uwięzić 24-latkę w garażu i ją zgwałcić. Potem mieli jej również grozić pobiciem i śmiercią, jeśli komukolwiek opowie o tym, co się wydarzyło. Jednak kobieta już następnego dnia zgłosiła się na policję.
   Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Braniewie. 21 - letni Artur T. i 22-letni Łukasz K. nie przyznali się do winy. Twierdzili, że wszystko wydarzyło się za obopólną zgodą. Jednak akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Elblągu.
   - Artur T. i Łukasz K. są oskarżeni o to, że wspólnie i w porozumieniu pozbawili 24-letnią mieszkankę Elbląga wolności, zamykając ją w garażu, a następnie używając przemocy, doprowadzili ją do wielokrotnego obcowania płciowego. Oskarżeni są również o to, że wspólnie i w porozumieniu grozili pokrzywdzonej pobiciem, a także pozbawieniem życia, aby zmusić ją do zaniechania zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie - informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. Kara jaka im grozi nie może być niższa niż 3 lata więzienia.
   Proces ruszy 2 grudnia. Z uwagi na intymny charakter sprawy, prawdopodobnie będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
obciąć jaj i już;)
(2016.11.14)

info

21  
  0
To był zamach, maciurka już węszy
(2016.11.14)

info

2  
  18
Macie swoje 500+ Dobrazmiana
(2016.11.14)
Pier...się w czoło co ma do tego 500+. Zwłaszcza że go jeszcze nie było
(2016.11.14)
co 500+ wspólnego z gwałtem POwski I M B E C Y L U, to raczej wasz liberalizm "Róbta co chceta" to i robią co chcą
(2016.11.14)
3 lata za gwałt zbiorowy - paranoja nie prawo!
Nikoletta (2016.11.14)
Minimum po 30 lat dla tych zwyrodnialców.
złopdziej (2016.11.14)

info

26  
  2
Brawo dla tej pani niech który ją ruszy to nie wróżę mu nic dobrego!!!!
(2016.11.14)

info

20  
  0
Oto spuścizny popslsld #!!!!!
(2016.11.14)

info

5  
  7
Ludzie ogarnijcie sie !. Oceniajcie ludzi po procesie. Jezeli umiecie czytac ze zrozumieniem wina nie zostala udowodniona. Kazda kobieta może oskarzyc o gwalt i facet ma pozamiatane. Sa oskarzeni a nie skazani.
Nueznajomy (2016.11.14)