Policjanci przyjechali na interwencję po godz. 20. Kobieta nie wzywała wcześniej policji, bo jak twierdziła, chciała synowi dać szansę na poprawę zachowania. To jednak nie pomagało a agresja wciąż wzrastała. 30-latek nadużywał alkoholu i był agresywny. Tego dnia, gdy przyjechali policjanci agresja mężczyzny była na tyle duża, że 57-letnia kobieta zaczęła obawiać się o swoje życie. 30-latek groził, że ją zabije a na poparcie swoich gróźb wymachiwał kuchennym nożem. Policjanci po zatrzymaniu mężczyzny i przyjęciu zawiadomienia o znęcaniu się wszczęli postępowanie oraz przesłuchali świadków. Efektem przerwania przez kobietę milczenia było postawienie mężczyźnie zarzutów oraz skierowanie wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Za znęcanie się nad osobą najbliższą może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter