Dzielnicowi nieoznakowaną corsą zatrzymali audi

16
15.12.2015
Dzielnicowi nieoznakowaną corsą zatrzymali audi
Susz roslinny zabezpieczony przy zatrzymanym mężczyźnie, fot. nadesłana
Policjanci dzielnicowi zatrzymali kierowcę audi A6. 35-letni mężczyzna, gdy zauważył funkcjonariuszy zaczął uciekać. Przewaga była duża, bo kierował on audi A6 z 3 litrowym silnikiem, a dzielnicowi jechali niewielką corsą. Mimo to pościg zakończył się zatrzymaniem 35-latka. Funkcjonariusze poznali wtedy powód ucieczki. Był nim spory pakunek najprawdopodobniej dopalaczy, które mężczyzna przewoził w aucie.
Była godzina 16.15, gdy policjanci dzielnicowi zauważyli jak w ulicę Narciarską „pod prąd” skręca audi A6. Postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. Gdy jeden z aspirantów poprosił kierowcę o dokumenty, ten gwałtownie ruszył i zaczął odjeżdżać w kierunku ulicy Kilińskiego, później Lotniczej i  garaży na ul. Malborskiej. W pewnym momencie kierujący audi wjechał na pas zieleni i uderzył w leżący tam kamień, unieruchamiając przy tym auto. Wtedy też zabrał z samochodu foliowy pakunek i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali go. 35-latek tłumaczył policjantom, że paczkę dostał tylko „na przechowanie”. Jak się okazało w foliowej torbie znajdowała się spora ilość roślinnego suszu oznaczonego naklejką „dopalaczy”. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania substancji odurzających. Odpowie także za jazdę pod prąd oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jeżeli posiadany przez niego susz roślinny okaże się zabronioną substancją odurzającą, to za jej posiadanie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości środków odurzających górna granica kary może być nawet do 10 lat więzienia.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ładnie się spruł na dzień dobry, a ten kamień to chyba głaz narzutowy, że zatrzymał 1,5t audi?
imponderabilia (2015.12.15)

info

4  
  0
Jakim trzeba być baranem aby mając taki towar jechać samochodem pod prąd.
jurij (2015.12.15)

info

24  
  0
Kiedy ostatnio policjanci złapali kogoś z trawką? Dawno co nie? Teraz tylko dopy na mieście.
ktosław (2015.12.15)

info

4  
  0
Kogoś z zatoza zawineli czy obcego
(2015.12.15)

info

0  
  0
Sam sie ładował na przypał!!!
cwaniak (2015.12.15)

info

4  
  0
Un nie byl z zatoza, un byl obcy
kuntakinte1 (2015.12.15)

info

0  
  0
no kozak ani furą ani na kamasz nie dał rady sie zerwać
gangalbani (2015.12.15)

info

1  
  0
a co to pokrzywy?
(2015.12.15)

info

0  
  0
nie, to nie pokrzywy, to idioci piszący komenty.
(2015.12.15)

info

2  
  0
dzieci posłuchajcie. .. dopalacze to zło, niszczą mózg, jeśli jarać to tylko naturalne niemaczane nieobciążane nie namaczane w niczym, najlepiej uprawiane samemu kwiatostany konopii. ..
szimurina (2015.12.16)