Dla zabawy rozpylili w hotelu gaśnicę

4
24.02.2016
Dla zabawy rozpylili w hotelu gaśnicę
fot. policja
Elbląscy policjanci badają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z hoteli w centrum miasta. Tam dwójka 16-latków wtargnęła na hol recepcyjny i rozpyliła gaśnicę. Straty jakich dokonali to ponad 1 600 zł. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Zatrzymana dwójka to chłopak i jego dziewczyna (16-latkowie z Elbląga). Wszystko wskazuje na to, że zrobili to dla żartu. Badając sprawę policjanci ustalają, czy nie byli pod wpływem środków odurzających lub dopalaczy.
   Do tego incydentu doszło wczoraj, około godz. 2 w nocy. Policjantów powiadomiła ochrona hotelu. Pracownicy zatrzymali wandali po wtargnięciu do hotelu. Zdążyli jednak wbiec na I piętro i rozpylić jedną z 6-kilogramowych gaśnic. Jest całkiem prawdopodobne, że chcieli jeszcze opróżnić trzy kolejne gaśnice, z których pozrywali plomby. Dodatkowo wyrwali dozowniki do mydła w jednej z łazienek. Straty jakich dokonali to ponad 1 600 zł. Nieletni zostali przekazani policjantom. Funkcjonariusze, prowadzą w tej sprawie postępowanie pod kątem zniszczenia mienia. Zatrzymani nieletni wcześniej nie byli notowani przez policję. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

głupie te małolaty w dzisiejszych czasach nie ma co ich żałować. Aby nie wyrośli na bandytów
marraewa (2016.02.24)

info

10  
  0
a u mnie z jakieś 11 lat temu chłopaki uczniowie rozpyli gaśnicę w szkole na podwórku xd gimbabza xd
eloeloooo (2016.02.24)

info

2  
  2
rodzice powinni za to zapłacić co te małoletnie szczury robiły o tej godzinie w hotelu?
(2016.02.24)

info

6  
  0
Katedralne gasnice byly lepsze.
katedralnywirus (2016.02.25)

info

0  
  1