Do sytuacji tej doszło ok. godz. 1.30 w okolicy ul. Jaśminowej. Przejeżdżający tamtędy policjanci zauważyli stojącego na parkingu vw golfa, a w nim dwóch mężczyzn. Zauważyli także ich nerwowe zachowanie oraz to, że próbowali schować jakiś przedmiot pomiędzy siedzeniami auta. Chwilę później funkcjonariusze kontrolowali już mężczyzn podejrzewając, że mogą posiadać przy sobie narkotyki. Przypuszczenia okazały się być słuszne. 29- i 26- latek zostali wylegitymowani, a w samochodzie znaleziono wciśnięte między siedzenia foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Ten po sprawdzeniu testerem okazał się być amfetaminą. Obaj mężczyźni resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie, natomiast vw golf został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Za posiadanie zabronionych substancji odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter