Chciał uciec po kolizji, przeszkodziły mu promile

7
08.04.2016
Chciał uciec po kolizji, przeszkodziły mu promile
fot. policja
 22-letni Arkadiusz Z. cofał swoim renault scenic i uderzył w zaparkowanego nissana. Mężczyzna postanowił uciec z miejsca zdarzenia, bo spodziewał się, że przyjedzie policja, a nie chciał być poddany badaniu alkotestem.
Nie pomylił się, policja przyjechała i zbadano go urządzeniem - z tym, że wtedy już mężczyzna zdążył zatrzymać swoje renault na przydrożnym drzewie i części ogrodzenia.
   Kierowca renault, który dziś (8 kwietnia) przed godziną 12 w Jegłowniku uderzył w zaparkowanego nissana odjechał z miejsca kolizji. Chęć uniknięcia odpowiedzialności była tak duża, że 22-latek zapomniał o bezpiecznej prędkości. Przyspieszał, przyspieszał i uciekał tak szybko, że w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo, urwał koło i zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Na miejsce przyjechali policjanci z ruchu drogowego i przebadali 22-latka alkotestem. Wynik badania to nieco ponad dwa promile. Funkcjonariusze ustalili również pasażerów, których przewoził młody kierowca, a którzy zaraz po kolizji rozbiegli się. Teraz 22-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie dwóch kolizji drogowych. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Napięcie rośnie niczym u Ludluma, przeczytałem jednym tchem. ..
Bąbel (2016.04.08)

info

9  
  0
No proszę. Jak można z prostej, jednozdaniowej notatki policyjnej, zrobić pasjonujące opowiadanie sensacyjne!
(2016.04.08)

info

7  
  1
To redakcja nie ma już swoich dziennikarzy jak konkurencja?
(2016.04.08)

info

1  
  0
Jegłownik. .. jakże to typowe i częste! Za mało patroli w danych obszarach! i to tyle. .. .
(2016.04.09)

info

3  
  0
w Jegłowniku ul długa jest ostano niebezpieczna to już nie pierwsze takie akcje, normalnie samowolka nikt tej ulicy nie monitoruje co tu się dzieje. tam to co drugi ma nie mniej niż 2 promile.
mieszkaniecjegłownika (2016.04.09)

info

3  
  0
długa to już prawie jak A7 tu się jeździ 110 km/h
(2016.04.10)

info

1  
  0
Kupię boiler 545678998
(2016.04.10)

info

0  
  0