Aresztowany za rozboje i kradzieże

6
21.02.2018
Aresztowany za rozboje i kradzieże
fot. policja
28-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga. Śledczy udowodnili mu kradzieże i rozboje na terenie naszego miasta. Zatrzymany mężczyzna do końca grudnia 2017 przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał wyrok trzech lat pozbawienia wolności za rozbój. Ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu 15 lat więzienia.
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 28-latka na terenie Malborka. Był poszukiwany do przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także do włamań i kradzieży. Śledczy zarzucają mu, między innymi rozbój przy ulicy Nowodworskiej w Elblągu. Te zdarzenie rozegrało się 27 stycznia br. Sprawca zaczepił na dworcu PKP mężczyznę, któremu uciekł pociąg. Zaoferował mu pomoc i nocleg. Zwabił w okolice ulicy Nowodworskiej, gdzie zagroził śmiercią i okradł. Zabrał dwa telefony i 350 zł.
   Kolejne zdarzenie miało miejsce 11 lutego br. przy ulicy Bema w Elblągu. Tam sprawca ukradł dziewczynie telefon komórkowy i uciekł.
   Z 9 na 10 lutego br. przy al. Grunwaldzkiej włamał się do piwnicy, skąd ukradł sprzęt wędkarski o wartości kilkuset złotych. Tej samej nocy włamał się również do innej piwnicy. Stamtąd ukradł instalacje gazową do samochodu oraz sprzęt RTV o łącznej wartości blisko 900 zł.
   
   Na wniosek prokuratora Sąd rejonowy w Elblągu aresztował 28-latka na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Już myślałam, że to Borkoś wraca xD
(2018.02.21)

info

0  
  0
kretyn wyszedł dopiero co i już tyle nawywijał, dać mu ulice do sprzątania i suchy chlebek z wodą, a nie ciepełko i sale do ćwczeń
(2018.02.22)

info

2  
  0
a ten z dworca też jakiś naiwniak, ot tak sobie poszedł z nieznanym facetem
(2018.02.22)
Moze giej
(2018.02.22)
też tak pomyślałem, liczył na coś i teren mało uczęszczany, no bo kto innym poszedł by z facetem w te okolice
(2018.02.22)
Przez niego niewinny chłopak siedzi teraz w areszcie, bo też został napadnięty, ale umiał się obronić. .. Skandal!
kozmo (2018.02.22)

info

3  
  0