W jedynej elbląskiej uczelni państwowej - Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej - wolne miejsca na studiach dziennych są na specjalnościach technicznych: inżynierii mechanicznej, elektrotechnice z informatyką techniczną i ochronie środowiska oraz na specjalności język niemiecki. Zaocznie można jeszcze studiować administrację samorządową i finanse publiczne, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem oraz specjalności informatyczne: administrowanie systemami i sieciami komputerowymi oraz projektowanie baz danych. Dzienne studia są bezpłatne.
Dokumenty składać można do 23 sierpnia. Egzaminy wstępne oraz konkurs świadectw odbędą się we wrześniu.
W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej i Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości miejsca są jeszcze na wszystkich specjalnościach. Nauka trwa 3 lata.
W EUH-E studiować można administrację publiczną, zarządzanie i resocjalizację oraz nową specjalność - pracę socjalną, na którą uczelnia otrzymała zgodę ministra edukacji na przełomie lipca i sierpnia. Dokumenty składać można do końca września (poprawka red.).
WSZiP im. Jańskiego kształci w zakresie zarządzania nieruchomościami, zarządzania organizacjami oraz informatyki ekonomicznej.
Rekrutacja zostanie zakończona 15 września. Jak mówi kierownik elbląskiego, zamiejscowego wydziału uczelni, Bogdan Statkiewicz, uczelnia czeka na zgodę ministra na kształcenie w zakresie politologii i socjologii. W planach są także trzy nowe kierunki studiów podyplomowych - integracja z Unią Europejską, socjologia regionalna i zarządzanie turystyką.
Nabór prowadzi także nowa w mieście szkoła - Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Tworzone przez Szkołę Języków Obcych Regent Kolegium kształcić będzie na poziomie licencjatu w zakresie języka angielskiego. Szkoła czeka jeszcze na zgodę ministra edukacji.
Za semestr nauki w Elblągu trzeba w tym roku zapłacić od tysiąca do 2 tysięcy złotych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter