Skarbówka przestrzega przed fałszywymi mailami

7
06.02.2026
Skarbówka przestrzega przed fałszywymi mailami
- Przestrzegamy przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe maile - apeluje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie. Oszuści podszywają się pod urzędy skarbowe.

Oszuści podszywający się pod urzędy skarbowe wysyłają fałszywe wiadomości e-mail z załącznikami. Próbują wyłudzić poufne informacje, takie jak: dane osobowe, numery kont bankowych, adresy i hasła poczty elektronicznej. Prosimy sprawdzać dokładnie adresy, z których przychodzą wiadomości. Jeśli otrzymałeś podejrzaną wiadomość e-mail albo masz wątpliwości co do jej autentyczności, skontaktuj się z infolinią KAS: 22 330 03 30lub najbliższym urzędem skarbowym - informuje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Zwracaj uwagę na adresy e-mail, z których przesyłane są wiadomości oraz podawane adresy stron. Najczęściej różnią się jedną literą od prawidłowych adresów. Przykład poniżej:

Co robić w przypadku otrzymania takiej wiadomości?

Pamiętaj, aby nigdy nie podawać nikomu poufnych informacji, zwłaszcza po otrzymaniu podejrzanych wiadomości e-mail czy SMS zawierających prośbę o udostępnienie danych.

Jeżeli otrzymana wiadomość e-mail lub SMS budzi Twoje wątpliwości, lub gdy ktoś zadzwonił i podał się za pracownika urzędu skarbowego żądając wrażliwych informacji, zachęcamy aby zadzwonić i wyjaśnić tę sytuację na infolinii KAS: 22 330 03 30.

Zachęcamy również do korzystania z platformy CERT, która służy do zgłaszania wszelkich incydentów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Renata Kostowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ABW nam pomoże, nie bój nic!
(2026.02.06)

info

5  
  1
Elbląg Bez Cenzury = PiS
(2026.02.06)
Nikt tak niczego nie wyłudza jak właśnie skarbówka do pary z zusem.
eee (2026.02.06)

info

7  
  0
jak za PRL'u popularne hasło: " Nie kradnij - państwo nie lubi konkurencji "; )
WolneMedia.pl (2026.02.06)

info

5  
  0
Fajnie, niestety, Uszi opowiada w "JEDEN państwowy login, eIDAS i mObywatel - oraz dziwna rola minister Marty Cienkowskiej"... szkoda, że tak mocno jesteśmy pod okupacją :( i jako państwo płacimy przynajmniej z 3 haracze dookoła :/
(2026.02.06)

info

2  
  1
Oszuści = PIS
(2026.02.06)
youtube. com/shorts/R2rJX3FRQFM - tak działa właśnie skarbówka w imieniu państwa polskiego (??) to jest k... skandal... a ten system będzie jeszcze skuteczniejszy w likwidacji polskiej przedsiębiorczości - czym to się różni od czasów zaborów czy okupacji?
Wujek_Inwestor (2026.02.07)

info

2  
  0