Jak informuje Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, celem programu jest również przygotowanie nauczycieli do stałej gotowości zdobywania nowych kwalifikacji w związku z niżem demograficznym i zmianami orgnizacyjno-programowymi w systemie edukacji.
- Program ten daje duże możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji, głównie nauczycielom przedszkoli i szkół podstawowych pracujących w klasach I-III, gdyż ta grupa pracowników jest najbardziej narażona na utratę pracy - dodaje rzeczniczka prezydenta.
W programie ustalono priorytety dokształcania i doskonalenia zgodnie z potrzebami kadrowymi w naszym mieście oraz wynikające z Narodowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2001-2006 i Strategii Elbląga 2001-2015.
Za priorytetowe uznano następujące kierunki kształcenia i doskonalenia zawodowego: filologię angielską i germańską, edukację informatyczną, matematykę, fizykę, socjoterapię, logopedię, złożoną problematykę wspólnoty europejskiej.
- Nauczyciele studiujący na tych kierunkach otrzymają dofinansowanie ze środków samorządu elbląskiego - zapewnia Agnieszka Staszewska. - Ponadto szkoły, placówki oświatowe otrzymają środki finansowe na doskonalenie zawodowe. Pieniądze te będą mogły być spożytkowane na doradztwo metodyczne, szkolenia, seminaria, konferencje czy na pokrycie kosztów przejazdów.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter