Przesłuchania do muzycznego show

14
17.01.2012
Przesłuchania do muzycznego show
Ryszard Rynkowski przyjechał do Elbląga wyławiać talenty (fot. AD)
Blisko 300 osób zgłosiło się na dzisiejszy casting do „Bitwy na głosy”. Elblążan do udziału w telewizyjnym show zaprosił Ryszard Rynkowski, jedna z gwiazd drugiej edycji programu. – Potrzebuję waszej pomocy , aby pokonać drużyny z innych miast – mówił do tłumu czekającego na eliminacje. Zobacz fotoreportaż.
Setki osób w różnym wieku szturmowały dziś (17 stycznia) od rana wejście do Ratusza Staromiejskiego, gdzie odbywają się przesłuchania. Wszyscy chcą wziąć udział w telewizyjnym show, by pod wodzą Ryszarda Rynkowskiego walczyć na głosy z resztą Polski.
   - Dziękuję, ze przyszliście tak dużą grupą, że tak fantastycznie zareagowaliście na mój apel. Musimy stworzyć szesnastoosobowy, mocny zespół, aby sprostać reprezentacjom innych miast. Mam nadzieję, że nam się uda, bardzo w to wierzę - mówił Rynkowski.
   Rano przed Ratuszem zebrało się około 200 osób, kolejni śmiałkowie dołączają na bieżąco. O godz. 12 zarejestrowanych było blisko 300 osób.  Na przesłuchania zgłosili się elblążanie i mieszkańcy pobliskich miejscowości. Wśród kandydatów do udziału w „Bitwie na głosy” są dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Każdy z nich ma inne doświadczenie z muzyką, inne umiejętności.
   Beata, Justyna i Monika przyjechały z Pasłęka.
   - Zgłosiłyśmy się na casting ponieważ uwielbiamy śpiewać i chciałyśmy sprawdzić swoje możliwości - mówią. - Należymy do zespołu, który działa w Pasłęckim Ośrodku Kultury, śpiewamy w nim już około 10 lat, wykonujemy różnego rodzaju covery, śpiewamy wszystko czego dusza zapragnie.
   - Mam przygotowanych kilka piosenek, ale nie wiem jeszcze co wybiorę - przyznaje Beata.
   - Na pewno zaśpiewam Monikę Brodkę z nowej płyty „Granda” - dodaje Justyna.
   - A ja „Isn’t she lovely” Stevie Wondera - mówi Monika.
   Tremy nie miały, przynajmniej na korytarzu, bo jak przyznała jedna z nich, stres włącza się dopiero przed jurorami.
   - Lubię śpiewać i wiem, że mam duże możliwości, których do tej pory nie wykorzystałam - tłumaczyła swoją decyzję Klaudia z Malborka. - Śpiewam jedynie dla siebie, bywa, że pod prysznicem, ale lubię występować. Tremy nie mam, jestem gotowa na wszystko.
   - Chciałem pośpiewać i zobaczyć jak to jest na castingu, bo na żadnym jeszcze nigdy nie byłem - mówi Piotr Michałek, nauczyciel wychowania fizycznego. - Pracuję w szkole, śpiewam z dziećmi troszeczkę. Mam przygotowane dwa utwory, jeden zespołu IRA, drugi Szymona Wydry.
   Zanim jednak wszyscy zaprezentowali swój talent przed jury (w którym nie zasiada jednak Rynkowski) musieli odczekać dłuższą chwilę: najpierw na mrozie, później w kolejce po zgłoszenia i regulaminy, a gdy już otrzymali numerek startowy – mogli wreszcie zacząć śpiewać.
   Dziś pierwszy etap przesłuchań. W czasie eliminacji kandydaci wykonują dwie piosenki – jedną w języku polskim, drugą – po angielsku. Przesłuchania potrwają do wieczora, można się jeszcze zdecydować![fotoc]
   W środę kolejna część castingu, ale już tylko dla wybranych. Garstkę najlepszych osób przesłuchiwać będzie sam Ryszard Rynkowski. Osoby, które wybierze do swojej drużyny, już wiosną będą walczyć na głosy i o głosy publiczności przed telewizorami.
   Przy okazji dzisiejszego castingu mogliśmy zobaczyć jak wygląda „od kuchni” realizacja telewizyjnego show. Były kamery, reżyserzy i pan z megafonem, który zachęcał publiczność do okrzyków, podpowiadał co mają skandować. Efekty tych działań zobaczymy w TVP 2 już w na początku marca.
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gracjan Roztocki też przyjechał?. ..
real talent (2012.01.17)

info

0  
  0
Jest też szkoła muzyczna - powinny być i talenty !!!!
(2012.01.17)

info

0  
  0
no i gitara; )
struna;) (2012.01.17)

info

0  
  0
super!!!
(2012.01.17)

info

0  
  0
Elbląg vs Młynary, kogo obstawiacie? :)
nauczyciel spiewu (2012.01.17)

info

0  
  0
dajcie ludzie święty spokój, stańcie sobie ludzie z boku. .. ..
(2012.01.17)

info

0  
  0
Jakie 300 osob ?! tam bylo z co najmniej 500; OO
Sszynszylka (2012.01.17)

info

0  
  0
Tam było nawet 800,a nie 500.. .
Aurel (2012.01.17)

info

0  
  0
jaki sławny a kto go zna bo ja nie
(2012.01.17)

info

0  
  0
Nareszcie coś fajnego się dziej w Elblagu. Fajna promocja miasta :)
fat (2012.01.17)

info

0  
  0