W ramach programu "Aktywna Kobieta 2002" panie przez cały październik będą uczestniczyć w 100 godzinach szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, autoprezentacji, prawa i aktywnego poszukiwania pracy.
Organizatorami elbląskiego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Promocji Zawodowej Kobiet i Młodzieży, Fundacja Brytyjska "Know How", Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Stowarzyszenie "Dajmy Szansę".
Monika Miecik, Stowarzyszenie Promocji Zawodowej Kobiet i Młodzieży:
- Dla mnie najważniejszym blokiem zajęć będą spotkania z psychologiem. Wszystkie uczestniczki mają ponad 35 lat i od dawna pozostają bez pracy. Potrzeba im najpierw takiego rozpędu do życia. Czasem są to osoby, które siedziały w domu, zajmowały się domem i w związku z brakiem pracy mają poczucie mniejszej wartości i w pierwszej kolejności potrzebne jest im wsparcie psychiczne. Mam doświadczenia z podobnymi formami aktywizacji kobiet i one rzeczywiście się sprawdzają - panie nabierają pewności siebie, zaczynają być dynamiczne - także w poszukiwaniu pracy. Je zaczyna być widać, zaczynają być dostrzegane i szybciej otrzymują pracę.
Jak mówią organizatorzy, program "Aktywna Kobieta 2002" jest odpowiedzią na brak szkoleń, które powinny organizować urzędy pracy.
Jakie atuty mają dla przyszłych pracodawców panie w wieku powyżej 30-tki?
- Ich atutem jest to, że mają usystematyzowaną sytuację rodzinną, mają odchowane dzieci i dzięki temu więcej czasu dla siebie i są dyspozycyjne - mówi Monika Miecik.
Dzięki umowie z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, po zakończeniu kursu jego uczestniczki będą miały pierwszeństwo w skorzystaniu z ofert pracy i form zatrudnienia, jakie oferuje urząd.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter