Nowy kierunek u Jańskiego

19
13.07.2004
Rozpoczął się nabór studentów na studia dzienne i zaoczne na nowym kierunku „gospodarka przestrzenna” w wydziale zamiejscowym Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Elblągu.
Jak twierdzi dziekan wydziału Janusz Hochleitner, nowy kierunek uzupełni nauczanie na zarządzaniu i marketingu. - Studenci będą mogli kształcić się w trzech specjalnościach: wycena nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami oraz obrót nieruchomościami - mówi dziekan. - Po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminu państwowego będą pełnoprawnymi specjalistami w tych dziedzinach. O tym, jak ważny jest nowy kierunek zapewnia także Bogdan Statkiewicz, dyrektor wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Elblągu. - Zwłaszcza wycena nieruchomości jest bardzo pożądaną specjalnością - wyjaśnia. - Mieliśmy wiele telefonów, nawet od osób czynnych zawodowo, z pytaniami, kiedy taki kierunek powstanie w Elblągu. Rekrutacja na nowy kierunek potrwa do końca września. Warto jednak złożyć dokumenty wcześniej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Na studiach dziennych będzie mogło kształcić się 80 osób, na zaocznych zaś 160.
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
konczy sie rynek na managerow to trzeba zaczac ksztalcic innych wykwalifikowanych specjalistow ktorzy beda rekinami polnocy :-) smieszna jest ta szkola smieszne jest podejscie wladz do studentow i ciekawe co sie stanie jak coraz bardziej powszechne stanie sie kontrolowanie prac lic. pod wzgledem autentycznosci ich pisania przez dane osoby ... moze wtedy szkola bedzie musiala odebrac 70-80% tyt. lic. ... zobaczymy i wtedy na pewno wydamy bardzo obiektywna ocene i wtedy bedzie wiadomo ile warta jest ta uczelnia...
viva.palestyna (2004.07.13)

info

0  
  0
A Pan Dziekan jak zwykle mydli oczy jeszcze niezorientowanym przyszłym studentom.Niedajcie się zrobić w balona tak jak ja i niewieżcie ani jednemu słowu.Ja uwieżyłem i co i nic prócz licencjatu do niczego mi zresztą niepotrzebnego.A miałem być licencjonowanym zarządcą nieruchomośći.Ale jak sobie zdam państwowy egzamin powiedzieli po 2 latach studiów.A tak na marginesie to trzeba spełnić kilka warunków żeby móc przystąpić do takiego egzaminu państwowego. 1.Mieć wyższe wykształcenie kierunkowe. 2.Mieć co najmniej 5 letni staż w jakiejś wspólnocie lub zarządzie wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej. 3.Lub pracować w biuże zarządzania nieruchomościami. 4.Trzeba za taki egzamin państwowy zapłacić ok. 6 tys PLN. i to jest zasadniczy koszt całej imprezy. A studiowanie takowego kierunku zwolni was jedynie z przymusu uczęszczania na kurs.Bom kursem są studia kierunkowe.Więc podliczmy 3,5 roku studiów *2000 PLN=7000PLN+6000PLN za egzamin=13000 Stać was na takie koszty jeśli nieznajdziecie pracy w tym sektorze.A i na 100 kandydatów zdaje około 5.Sprawdzone informacje. No i tak jak ktoś już wcześniej powiedział władze uczelni zbywają działaczy studenckich organizacji jak tylko trzeba wyłożyć jakąś kasę.Wiem bo tego doświadczyłęm.Ile się nachodziłem i naprosiłem ale zawsze było brak kasy albo,że budżet tego nieprzewiduje. Paranoja.
Wizard (2004.07.13)

info

0  
  0
wizard: No i dzieki Bogu, ze nie "nasrali" ci tytulami przed nazwiskiem. MGR z taka znajomoscia ortografii? Zgroza!
(2004.07.13)

info

0  
  0
egzamin na pośrednika; zarzące, rzeczoznawcę majątkowego kosztuje 2100 pln. dodatkowo kurs 1300 pln i praktyka zawodowa od 1000 do 3000 pln. musi zostać również w zależności od profesji sporządzona analiza rynku nieruchomości, plan zarządzania nieruchomościami lub 15 operatów szacunkowych. więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.pfrn.pl/. uważam , że kierunki związane z gospodarką nieruchomościami to strzał w dziesiątkę dla prywatnej uczelni. pozdrawiam wszystkich,
tomi (2004.07.13)

info

0  
  0
Jaki "Pan Dziekan" toż to du...k do kwadratu!
student (2004.07.13)

info

0  
  0
no i zdaje dużo więcej osób : "Wyniki czerwcowych egzaminów na Uprawnienia RzM Do egzaminu przystąpiło 87 osób, zdało 30 osób - 34,5%".
Tomi (2004.07.13)

info

0  
  0
może jak ściągną od nowych studentów wpisowe to szkoła zapłaci dydaktykom, bo jak nie, to nie wiadomo kto ich bedzie uczyl od nowego roku akademickiego bo większość na wszelki wypadek już złozyła podania o pracę w innych uczelniach i dobrze. ciekawe co na to ksiądz założyciel. zdegustowany
(2004.07.13)

info

0  
  0
powiem tylko tak- jestem tego rocznym absolwentem tej "szkoły" skladalem podania do wszystkich biur zajmujacych sie nieruchomosciami(bo taki mam kier.)i nikt niechce slyszec o absolwentach z janskiego!!!!!!!!!!!!!!!!takze zasatnowcie sie co robicie!!!!!!!!!!!!!
elblag (2004.07.13)

info

0  
  0
I znowu " naprodukują " nowych " magistrów" o poziomie imbecyla .
pani_radna (2004.07.13)

info

0  
  0
Moze powinni uruchomić kierunek zarządzanie plebanią, lub majątkiem kościelnym, jest tam wiele przydatnych przedmiotów pasujących to wymienionych kierunków: "katolickie nauki społeczne" tak bardzo przydatne menadżerom (chyba tym w sutannach :-) Ojcze założycielu robisz kasę podobną do Ojca założyciela, dyrektora Radyja Maryja, a biedni ludzie na tym cierpią!! współczucia dla studentów i absolwentów i powodzonka!!!
123456789 (2004.07.13)

info

0  
  0