Nowa stacja pomiarowa w newralgicznym punkcie Kumieli

16
19.12.2025
Nowa stacja pomiarowa w newralgicznym punkcie Kumieli
Fot. UM Elbląg
Zgodnie z zapowiedziami, samorząd podejmuje kolejne kroki w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Elbląga. W okolicach Szpitala Miejskiego przy ul. Związku Jaszczurczego, stanęła dodatkowa stacja pomiarowa, umożliwiająca monitorowanie w czasie rzeczywistym poziomu wody w newralgicznym punkcie rzeki Kumieli.

Koszt postawienia nowej stacji radarowej to 24,6 tys. zł. Umowa z dostawcą została podpisana 20 listopada.

Adrianna Kuzko, zespół prasowy Biura Prezydenta Miasta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gdzie można zobaczyć wyniki pomiarów online?
ciekawski (2025.12.19)

info

15  
  2
Monitorowanie wody w czasie rzeczywistym, nowa stacja, wszystko super, ale linka do pomiarów to nie załączyli :)
aborygen_stont (2025.12.19)
@aborygen_stont - Bo działa jak wszystko u tuskanów czyli może tak, a może nie...
(2025.12.19)
Nie za wysoko ten szlaban dla laczek?
Zgrywus (2025.12.19)

info

4  
  1
Za 25 tys. będzie wisiało sobie aż rzeczka to dosięgnie? Nie lepszy byłby zwykły punkt pomiarowy, który pokazywałby aktualny stan rzeki?
ja pierdziu (2025.12.19)

info

8  
  0
No I proszę bardzo - słupek 1m + ramię- ok 300 zł, solar- 300-400 zł, I czujnik lub kamerka- 200- 250 zł... razem ok 900 zł - a kto bogatemu zabroni wydać 24 000 zł, no I jeszcze trzeba zatrudnić kogoś, kto ten stan będzie monitorował- pensja 5000- 6000 zl / m- c.. czyli min 60 000 rocznie, no chyba, że system sam bedzie alarmował I powiadamiał kościelnego w Katedrze aby rozbujał wszystkie dzwony, które zabrzmią o powodzi, stać nas na to, bo nam się powodzi
Wikary.. (2025.12.19)
Nie lepiej za te pieniądze wyciągnąć darń z brzegów koryta, odgruzować brzegi z kamieni, które po latach są dobrze zamulone - to wszystko zmniejsza przepływ wody - sprawdźcie Prawo Bernoulliego - to fundamentalne równanie hydrodynamiki. Powinniście wiedzieć - jak się ma ciśnienie wody i szybkość przepływu z przekrojem koryta. Za to bierzecie pieniądze.
(2025.12.19)

info

9  
  0
@Wikary.. - Zawiasów nie doliczyłeś... ostatnio mocno podrożały.
lsb (2025.12.20)
Teraz powódź nam nie grozi. Brawo UM. 😀
bra (2025.12.20)

info

6  
  0
Prędzej przydałoby się wyremontować przepust pod al. Grunwaldzką, bo tam przepływ Kumieli się zapycha!
Poinformowany (2025.12.20)

info

7  
  0