Nareszcie weekend: Halloween na lodowisku i Requiem Mozarta

24
31.10.2025
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Minie zapewne pod znakiem zadumy i odwiedzin grobów bliskich, ale będzie też okazja do wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Piątek, 31 października

Czas odkurzyć maski, kapelusze czarownic i upiorne kostiumy! Już w piątek, 31 października, na Lodowisku Helena odbędzie się wyjątkowa impreza – Halloween Ice-Party. To jedyna taka ślizgawka w roku, podczas której sport i zabawa spotykają się w klimacie grozy i dobrego humoru. Początek o godz. 19.10, obowiązują bilety. Więcej szczegółów tutaj.

 

Niedziela, 2 listopada

Chór Cantata pod dyrekcją Marty Drózdy-Kulkowskiej, Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Michała Kręźlewskiego i Galeria El zapraszają w niedzielę, 2 listopada, na koncert, podczas którego zostanie wykonane Requiem Mozarta. W partiach solowych zaprezentują się: sopran: Karolina Zielińska, alt: Magdalena Poronin, tenor: Przemysław Radziszewski, bas: Krzysztof Bobrzecki. Koncert poprowadzi Mikołaj Ostrowski. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można było odebrać w Galerii EL. Początek niedzielnego koncertu o godz. 18.

 

Sporo będzie się też działo w sporcie, o czym piszemy tutaj.

 

Przypominamy też, że w związku ze Świętem Zmarłych zmieniła się organizacja ruchu wokół elbląskich cmentarzy. Na nekropolie najlepiej wybrać się komunikacją miejską, która 1 listopada jest bezpłatna.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Dobrego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oj Kasiu.... Miło Cię widzieć :)
(2025.10.31)
Piątek, piąteczet, piątunio Kasiu kocham Cię
(2025.10.31)

info

3  
  7
Idealny czas by wciskać gwoździe w cukierki żeby przegonić Szatana
(2025.10.31)
"Rymanowski, dr Martyka: Maski, testy, Covid-19... " - obejrzyjcie sobie
(2025.10.31)

info

4  
  6
Idź do psychiatry!!!
Real (2025.10.31)
Kasiu, mam 75lat i też Cię kocham!!!!!
(2025.10.31)
Jak komuś nie pasuje Halloween, niech pamięta, że mamy wolność. od fanatyków religijnych też. Polacy smucić się mają - NIE
(2025.10.31)
Kasia bez maski straszy !
(2025.10.31)

info

5  
  2
Obyczaje z obczyzny.....
(2025.10.31)

info

7  
  0
Gdyby krowy w majtkach chodziły to byś p.... na oczy nie widział !
(2025.10.31)