Książki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki

18
11.05.2019
Książki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki
(fot. Sebastian Wiśniewski)
Elblążanie stojący w kolejce po zakup książek – to jest możliwe tylko podczas kiermaszu w Bibliotece Elbląskiej. Dzisiaj można było wybierać spośród około 3 tysięcy tytułów, każdy w cenie zaledwie 2 złotych. W sali św. Ducha pojawiły się tłumy miłośników literatury w rożnym wieku. Zobacz więcej zdjęć.
- Kiermasz to fajna sprawa, poprzednio trochę się spóźniliśmy i książki już były przebrane, więc tym razem przyszliśmy o wiele wcześniej przed otwarciem– mówił Krzysztof Rolka, jeden z uczestników kiermaszu w Bibliotece Elbląskiej.
   - Zdążyliśmy już wybrać sagę „Zmierzch” z myślą o córce. A ja dla siebie Katarzynę Grocholę – dodaje jego żona Jolanta.
   Dzisiaj w sali św. Ducha można było wybierać spośród około 3 tysięcy tytułów, każdy w cenie zaledwie 2 złotych. Zainteresowanie było spore i to osób w różnym wieku.
   – Zdążyłem wybrać coś dla siebie, dwie siatki pełne książek czekają na mnie odłożone przy kasie. Jeszcze się kręcę między stoiskami i znajduję kolejne ciekawe tytuły. Jestem na kiermaszu już 6 lub 7 raz z kolei i zwykle kupuję ok. 30 książek - mówi Krzysztof Jaworski, dziennikarz Radia Eska.
   - Uwielbiam czytać, jest to dobry sposób na relaks, na znalezienie informacji, na uspokojenie myśli. To miłe,że mogę tu spotkać osoby, które potrzebują tego samego, co ja – przyznaje Katarzyna Tajo. - Staram się być na każdej edycji kiermaszu.
   - Mamy tutaj około 3 tysięcy książek, jest tu literatura popularnonaukowa, dziecięca czy dla dorosłych. Książki, które dziś można kupić, zostały wycofane z biblioteki. Albo są niepotrzebne, albo trochę podniszczone, albo mają wiele egzemplarzy – mówi Adam Przesław, kierownik Działu Gromadzenia, Opracowania i Kontroli Zbiorów w Bibliotece Elbląskiej, jeden z organizatorów kiermaszu. - Organizujemy kiermasz od czterech lat, czasami nawet dwie edycje w roku. Kolejną akcję planujemy pod koniec wakacji lub na początek roku szkolnego. Kiermasz zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników, co edycję dzięki takiej sprzedaży udaje nam się pozyskać ok. 6 tysięcy złotych – dodaje.
Sebastian Wiśniewski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ciekawe ile książek podarowanych przeze mnie poszło po 2 złote?
Kat_Na_Idiotów (2019.05.11)
Ciekawe ilu januszy biznesu odsprzeda ja na allegro po zawyżonej cenie
vvvv (2019.05.11)
Trzeba było samemu tam iść i odsprzedać potem na Allegro, jak ci nie pasuje. :)
(2019.05.11)
Super sprawa. Wiele ciekawych tytułów. Często takich, których już nie wydają ponownie.
(2019.05.11)

info

15  
  0
biznes to biznes
(2019.05.11)

info

4  
  5
@Kat_Na_Idiotów - Wiesz, te książki maja pieczątki biblioteczne -na różnych stronach, zatem cięzko byłoby je komus sprzedać.
exelka (2019.05.11)
@exelka - taaaa a wiesz ile takich książek bibliotecznych z pieczęciom "wycofane" kupiłem na Allegro?! Mnóstwo!
Kat_Na_Idiotów (2019.05.11)
A czemu trudno? Przecież mają pieczątki: ,,wykreślono z inwentarza biblioteki", to można robić z nimi co się chce.
(2019.05.11)
Szkoda że nie wiedziałam o tym. Wiadomo kiedy będzie następny kiermasz?
MonaCelina (2019.05.11)
Właśnie,szkoda że nie wiedziałam. Córka uwielbia czytać i kupować książki..pewnie niejedną by wybrała.
(2019.05.11)