Kierowco i obywatelu!

5
12.04.2005
Jeszcze tylko do końca kwietnia jest czas na wymianę praw jazdy wydanych przed 1993 rokiem. Przypominamy też o konieczności wymiany dowodów osobistych, które zostały wydane do 1991 roku.
O wymianie prawa jazdy na nowe muszą pomyśleć osoby, które ten dokument otrzymały między 1 stycznia 1984 a 30 kwietnia 1993 roku. Jest na to czas do końca kwietnia, bo z początkiem maja stare prawa jazdy przestaną być ważne. O wymianie dowodów osobistych muszą z kolei pamiętać osoby, które otrzymały je przed rokiem 1991. Artur Zieliński, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w elbląskim ratuszu także w tej sprawie zachęca do pośpiechu. - Stare dowody - zielone książeczki stracą ważność za dwa lata i do tego czasu w samym tylko Elblągu konieczna będzie wymiana aż 50 tysięcy dokumentów, warto więc zawczasu pomyśleć o tym obowiązku - mówi Artur Zieliński.
SZ

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Z całym szacunkiem ale pan Artur jest chyba zle zorientowany w tej sprawie choć jest to cecha urzędników Po pierwsze nikt a napewno nie minister transportu nie ma prawa zmusić obywateli do wymiany dokumentu jeśli dokument takowy został mu przyznany prawną drogą a do takowych zaliczamy prawo jazdy (może to uczynić sejm na drodze ustawy sejmowej ) Po drugie czemu mam bulić 80 zetów jeśli za dowód osobisty tylko 30 Po trzecie sprawą zainteresował się Trybunał Konstutycyjny (szkoda ze tak pózno ) Nie Dajcie Się
ADAM (2005.04.12)

info

0  
  0
Wzrusza mnie troska pana Adama. W zwiazku z Jego troska o mnie jako kierowcy i obywatela wnioskuje by pan Adam dofinansowal mi z budzetu wymiane owych dokumentow bo..... prawo jazdy mam wydane bezterminowo, nie zostalo ono zagubione ani skardzione, jest w dobrym (czytelnym) stanie, dowod osobisty takze ma sie dobrze. Pytam wiec dlaczego mam wymieniac cos co jest dobre i.... podoba mi sie ?
Kierowca i Obywatel (2005.04.13)

info

0  
  0
do Adam: z całym szacunkiem ale nie wiesz chyba za dużo o uregulowaniach dotyczacych praw jazdy. Nie wymienienie prawa jazdy w określonym terminie spowoduje tylko nieważnosć starego dokumentu ale nie spowoduje utraty uprawnienia do kierowania pojazdami. Wiec jeśli chce się trochę pojeździć samochodem po 30 kwietnia br a ma się niewymienione (zgodnie z terminem) prawo jazdy to już problem osobisty. Będzie się jednak posiadało w dalszym ciągu uprawnienia do kierowania pojazdami ale bez możliwości tego udokumentowania w postaci ważnego prawa jazdy. PS. nie wszyscy urzędnicy są niezorientowani.
BUBA (2005.04.13)

info

0  
  0
No nie kochani zaczyna się dyskusja.Zdaniem rzecznika praw obywatelskich obywatele którzy są zmuszeni wymienić prawa jazdy z przyczyn od siebie niezależnych NIE POWINNI PONOSIĆ OPŁAT ZA WYDANIE NOWEGO DOKUMENTU .Podstawa prawna paragraf 7 rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 29 kwietnia 2002 roku( DzU z 2002 nr 69 poz 640 ) i jeszcze coś proszę przeczytać art 150 ust 1ustawy o ruchu drogowym ( DzU z2003 r nr 58 poz 515 ) zapoznajcie sie drodzy obywatele lubiący dawać się robić w kona z każdej strony życze powodzenia
ADAM (2005.04.13)

info

0  
  0
prawko wymienilem a dowod po co mi,mam paszport..........jak administracja chce sie dorabiac to jej sprawa...........
obserwatorr (2005.04.15)

info

0  
  0