Wybrany wątek opinii

" - Marta Wiloch: Teraz dużo słyszy się o wypadkach samolotowych" - a może poprawniej i bardziej po polskiemu było by napisać że : dużo słyszy się o wypadkach lotniczych? tak tylko sugeruję. Zasugeruję jeszcze że może pani redaktor przemęczona i artykuły po nocach pisze stąd te byki
miszczortografji (2014.07.23)
To podobnie do Pana, prawda. " Było by" pisze się łącznie " byłoby" . Cząstki bym, byś, by, byśmy, byście pisze się rozdzielnie z następującymi kategoriami wyrazów: 1.Po nieosobowych formach czasownika 2.Po rzeczownikach, przymiotnikach, przysłówkach, liczebnikach, zaimkach (. .. )
polonistka (2014.07.23)
Powrót do komentarzy