Wybrany wątek opinii

Skoro SP16 taka oblegana, to dlaczego zerówki tam nie zrobicie, zeby dzieci przyzwyczajały sie do nowego miejsca?
Ja55 (2026.02.27)
@Ja55 - Jest tam zerówka.
(2026.02.27)
Od przyszłego roku szkolnego szkoła nie tworzy klasy 0.
Abc45 (2026.02.27)
@Ja55 - zerówka to jest najwyższa grupa wiekowa (6 lat) w przedszkolu
(2026.02.27)
@Abc45 - Szkoła jest przepełniona tylko dlatego, że dyrekcja przyjmuje dzieci z poza rejonu nie patrząc na dobro dzieci i nauczycieli. Szatnie dla klas pierwszych to dramat. Budynek się nie powiększa a klas pierwszych przybywa. Przykre, że dyrekcja nie ogłasza naboru na konkretną liczbę dzieci, której jest w stanie zagwarantować dobre warunki na świetlicy, korytarzach w szatni. Gdyby odmawiała przyjęcia dużej liczby dzieci z poza rejonu to dzieci te rozmieszczone by były po innych placówkach w Elblągu gdzie w porównaniu z Sp16 jest utworzonych dużo mniej pierwszych klas. W SP 21 jaś 3 a w Sp16 5 klas. Dzieci spoza rejonu dojeżdżają do Sp16 to mogłyby dojeżdżać do innych placówek.
Rodzic 22221 (2026.02.27)
@Rodzic 22221 - Jeżeli masz wybór to korzystasz. Cała ta SP16 funkcjonuje jak jeden wielki kołchoz. Właśnie drzwi otwarte mieli. Nabita aula. A spójrz na poziom nauczania w SP14 i już wiesz, że Zatorze nie skazuje Cię na podstawówkę przy Mielczarskiego. Najbliższa po sąsiedzku dzielnica.
(2026.02.27)
@Rodzic 22221 - Dokładnie, i to jest tak, ze np są chętni do Sp21,ale Miasto nie pozwala na wiecej klas. I każdego roku w SP21 jest lldluga lista dzieci nie przyjętych do klasy 1.Chore to jest. I tak wlasnie nasze dziecko trafiło do sp16 chociaż chcieliśmy do sp21.Widać, ze dyrka 16stki ma plecy w urzędzie, robi co chce a dzieci kiszą się w tym budynku.
Mamazgrunwaldzkiej (2026.02.28)
Powrót do komentarzy