Wybrany wątek opinii

To jest nauczkadla wszystkich policjantów że nie warto się za bardzo angażować w zdobywanie wiedzy od świadków niechcacych wspópracować w celu ustalenia przestępców. Lepiej przedaczać tą wiedzę pokrzywdzonemu i niech on sam ją wydobędzie na wszystkie znane mu metody.
Real (2026.02.25)
@Real - Oj nie lamentuj, do muchy też byś z armaty strzelał. Zrozumiałbym takie zachowanie podyktowane presją chęcią uratowania komuś życia gdzie zegar nieubłaganie tyka. Czy sprawa uszkodzenia mienia w zasadzie jasna od samego początku była warta aby pójść na skróty. Policja jest od tego aby zbierać informacje i prowadzić dochodzenie a nie zastraszać czy bić ludzi aby dostarczyli im wszystko na tacy. Co złego by się stało gdyby ustalenie sprawcy nastąpiło nawet za pół roku, czy uratuje to komuś życie? Ważne jest natomiast aby sprawa była rozwiązana a nie umorzona z lenistwa policjantów.
(2026.02.26)
Mądrego to i miło poczytać. Rozumiem że obecnie policja takich ludzi jak Sherlock Holmes zwolniła by ze służby za brak poszanowania dla "przełożonych" i "pragmatyki" na podstawie słabych "statystyk"... Polecam lekturę "Stalowego Szczura" ale obawiam się że do policji wróci system podawania godziny za pomocą pałeczek i bałwanków....
MariuszLewandowski-Fc (2026.02.26)
Powrót do komentarzy