Wybrany wątek opinii

Można sobie powiedzieć otwarcie. Program 500+ obecnie 800+ nie wniósł nic do dzietności Polaków. Wzrost urodzeń adnotowany w latach 2015-2017 był krótkotrwały i łączył dwie kwestie. Pokolenie wyżu lat 80tych weszło w dorosłość. Potencjalnych rodziców gotowych do założenia rodziny było więcej. Od 2017 jest już tylko regres a program doszedł na I dziecko, żadnych progów dochodowych. Wyginiemy przy tym współczynniku dzietności. Zastępowalność pokoleń niewykonalna.
Marcin40 (2026.02.25)
@Marcin40 - A zastanawiałeś się jaki byłby regres, gdyby w ogóle nie było takiegl świadczenia. Wziioles to pod uwagę w swoich dalekosiężnych rozważaniach?
Ferdek.Schichau (2026.02.25)
@Ferdek.Schichau - Pytanie z gatunku retorycznych jak sądzę. Czy ktoś odpowiedzialny i logicznie myślący zmienił plany życiowe i zdecydował o kolejnym rodzicielstwie bo przelew przyjdzie. Stoisz w danym czasie i danym miejscu. Podobnie nie wiesz co będzie za lat X biorąc kredyt na lat 25.Szybciej dzieci pójdą z domu niż dom Twój się stanie. A dywagować możemy co będzie kiedy ta fala roczników 800+ przejdzie 18rż. Żegnaj 800+ a do samodzielności i wyprowadzki od rodziców jeszcze sporo.
Marcin40 (2026.02.25)
@Ferdek.Schichau - Regres byłby taki sam, tylko nieroby miałyby mniej pieniędzy do wydania.
(2026.02.25)
Powrót do komentarzy