Wybrany wątek opinii

Cały pomysł jest bez sensu. Po prostu trzeba zainwestować w podniesienie parametrów istniejącego połączenia Elbląg - Gdańsk. Pociąg zatrzymujący się w Malborku i Tczewie, jadący 160 - 200 km/h zrobi tę trasę w 20 - 30 minut. Budowa nowej linii to zbędny wydatek i nikt nie da pieniędzy. Na podniesienie parametrów istniejącego połączenia będzie można naciskać nawet władze centralne.
koń pociągowy (2026.01.19)
@koń pociągowy - Pociągi przez Malbork, Tczew nie osiągną takich czasów przejazdów. Bo linia jest już na wyczerpaniu przepustowości i priorytetem są tam pociągi Pendolino. Na nowej trasie przez NDG takiego problemu nie będę całe szczęście. I będzie można dojechać do Gdańska w pół godz
(2026.01.20)
@koń pociągowy - Pociąg jadący z Gdańska do Elbląga wg rozkładu potrafi czekać w Tczewie 20 min na wolny przejazd, linia jest przeciążona, pociągi Polregio są na samym końcu kolejki, piorytet mają Pendolino i ICC, do tego pociągi towarowe do portu i rafinerii, mieszkam w Pruszczu Gdańskim i wiem jak to wygląda, makabra, ,,
mkt (2026.04.20)
Powrót do komentarzy