Wybrany wątek opinii

Jak pies może być ludzki i to bardziej od człowieka? Już samo to stwierdzenie jest nielogiczne. A jak ktoś ma taką fanaberię i robi przydomowy cmentarz dla zwierząt, jego sprawa, może sobie nawet znicze zapalić, z tym że zgodnie z prawem bo zdechłego psa oddaje się do firmy utylizacyjnej. No chyba że się zakopie na cmentarzu dla zwierząt, jeżeli taki jest w okolicy.
(2025.12.06)
Przyjaciół się nie utylizuje - członków rodziny też. Kwestia cmentarza dla zwierząt była sygnalizowana od dawna - jak na razie cmentarza nie wyznaczono nie ma też miejsca kremacji ciał zwierząt domowych. Psy o tysiącleci były chowane i ich kości znajdują się w grobowcach Egipcjan czy Chińczyków. Utylizować można ciała dzikich zwierząt albo ciała zwierząt gospodarskich - nigdy członków rodziny z którymi jemy śpimy i które wychowują nasze dzieci właśnie w zakresie odpowiedzialności za drugą osobę czy zwierze. Pani logika to logika kogoś kto nie ma pasa czy kota z powodu sierści. Proszę ją sobie wsadzić w buty jak Pani dzieci będą Panią odstawić do domu starców bo po co im "stara durna emerytka"... Nie pozdrawiam ale życzę powodzenia w poszukiwaniu rozumu... Jak dotąd umyka Pani daleko
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.06)
Jan Paweł II stwierdził, że zwierzęta mają dusze, podkreślając ich godność i potrzebę solidarności z nimi, choć zaznaczał, że dusza zwierzęca różni się od nieśmiertelnej duszy ludzkiej stworzonej na obraz Boży; co więcej, zasugerował, że zobaczymy się ze zwierzakami w wieczności, mówiąc: "Raj jest otwarty dla wszystkich stworzeń Bożych". Jego słowa, wypowiedziane podczas audiencji generalnej w 1990 roku, były znaczące, ponieważ Kościół wcześniej przypisywał duszę głównie ludziom.
(2025.12.06)
Bracie Mniejsi mom zdaniem mają dusze dużo piękniejsze niż ludzie.... Koncepcja Nieba oczywiście zakłada obecność zwierząt na przykład Węża... Co więcej skoro w ciele węża mógł zamieszkać Szatan to moim zdaniem w ciele innych stworzeń może zamieszkać Bóg. Warto o tym pamiętać podnosząc na jakiegoś bezdomnego psa kamień...
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.06)
Powrót do komentarzy