Wybrany wątek opinii
witam. mam małą prośbę do redakcji. czy można by przy nazwach ulic podawać również ich obecną nazwę? myślę że wiele osób by to ucieszyło
Do moderacji
Odpowiedz
17
3
Może można zrezygnować z niemieckich nazw okupanta
Do moderacji
Odpowiedz
6
17
To są nazwy sprzed 1945 roku polskich nie było. To historyczne nazwy ignorancie. Obecne nazwy obowiązują na tych terenach od 1945 roku spolszczone lub wymyślone na nowo. Jak ci nie pasuje historia tych ziem i owczesne nazwy to kulaj beret do Płocka
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
Szkopuł w tym, że redakcja winna zlecać te tłumaczenia do fachowej korekty, bo przez te lata czytania tekstów pani DK wielokrotnie zwracałem uwagę na nieznajomość topografii i nazewnictwa w mieście i okolicy, a jeszcze gorzej - na powtarzalność i upartość przy tych błędach, mimo zwracania uwagi... Z przykrością to odnotowuję, ale widzę swoją bezsilność w tej sprawie. Odrobina rzetelności i serca jeszcze nie zaszkodziły nikomu, bo HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!
Do moderacji
Odpowiedz
2
2