Wybrany wątek opinii

witam. mam małą prośbę do redakcji. czy można by przy nazwach ulic podawać również ich obecną nazwę? myślę że wiele osób by to ucieszyło
(2025.11.15)
Może można zrezygnować z niemieckich nazw okupanta
(2025.11.15)
To są nazwy sprzed 1945 roku polskich nie było. To historyczne nazwy ignorancie. Obecne nazwy obowiązują na tych terenach od 1945 roku spolszczone lub wymyślone na nowo. Jak ci nie pasuje historia tych ziem i owczesne nazwy to kulaj beret do Płocka
Art :) (2025.11.16)
Szkopuł w tym, że redakcja winna zlecać te tłumaczenia do fachowej korekty, bo przez te lata czytania tekstów pani DK wielokrotnie zwracałem uwagę na nieznajomość topografii i nazewnictwa w mieście i okolicy, a jeszcze gorzej - na powtarzalność i upartość przy tych błędach, mimo zwracania uwagi... Z przykrością to odnotowuję, ale widzę swoją bezsilność w tej sprawie. Odrobina rzetelności i serca jeszcze nie zaszkodziły nikomu, bo HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!
RodemzElbląga (2025.11.16)
Powrót do komentarzy