Wybrany wątek opinii

W 1902 roku w Elblągu mieszkało 53 258 osób (w tym 450 Żydów i 112 Polaków), a tylko w czerwcu tego roku urodziło się 142 dzieci, zawarto 35 małżeństw, a zmarło 98.Obecnie w Elblągu wykazuje się około 118 tysięcy mieszkańców, a w całym roku 2024 urodziło się 408 dzieci (średnio około 37 w miesiącu), zawarto 502 małżeństwa, w tym 110 konkordatowych, a zmarło 1220.Jak widać demograficzna sytuacja miasta nie jest najlepsza i nie ma przesłanek wskazujących, aIby uległa ona poprawie.
Eberhard Autochton (2025.07.05)
@Eberhard Autochton - W 1902 roku był Elbing jak już. Elbląg mamy dopiero od 80ciu lat powrotu do Polski. Warto znać historię.
(2025.07.05)
@Eberhard Autochton - "W 1902 roku w Elblągu mieszkało 53 258 osób (w tym 450 Żydów i 112 Polaków), a tylko w czerwcu tego roku urodziło się 142 dzieci... " Wniosek: obecna kiepska sytuacja demograficzna bierze się stąd, że mamy za mało Niemców i Żydów :)
(2025.07.05)
Powrót do komentarzy