Wybrany wątek opinii
Ja tam także wolę chronić swój wizerunek publiczny. to gdzie jestem to mnie intersuje i nie chce aby ptoem cały swiat to widział i ogladał moja rodzinę czy znajomych, tak samo nie wyraziłbym zgody na publikowanie mojego wizerunku bez mojej zgody w internecie. To jest prawnie chronione, nie wiem dlaczego nikt się nie pytał o zgodę ludzi. to że ktoś gdzies idzie i gdzieś znajduje sie fotograf nie znaczy że ma prawo robic komus sesję zdjęciową i zarabiać na kimś bez jego zdoby. tak samo na imrpezach. straszne czasy, ingerowanie w czyjej życie i bach sprzedaż do sieci, chora mania medió xxi wieku. Nie pozwalam im na to i zawsze każe wykasować!
Do moderacji
Odpowiedz
5
3
Doucz się trochę przepisów. Wizerunek publiczny? :D To samo się wyklucza. Na tych zdjęciach osoby są ujęciem szerszego kadru, stanowią szczegół większej całości, więc te wywody o ochronie wizerunku to se możecie wsadzić. Trzeba było nie przychodzić na taką imprezę.
Do moderacji
Odpowiedz
2
3
@Ploterek - Jeśli chodzi o robienie zdjęć, jest to legalne lecz zamieszczanie ich z wizerunkiem bez zgody jest łamaniem prawa.
Zawsze istnieje możliwość "blur"
Do moderacji
Odpowiedz
1
0