Wybrany wątek opinii
Decyzja o budowie suchego zbiornika zamiast retencyjnego mokrego to stracona szansa dla Elbląga. Mokry zbiornik mógłby pełnić nie tylko funkcję przeciwpowodziową, ale i rekreacyjną - pasowałby do Bażantarni, przyciągał spacerowiczów, rowerzystów i dziką przyrodę. Zamiast tego powstanie betonowa niecka, która przez większość roku będzie pusta i szpecąca krajobraz. W przyszłości stanie się zapewne dzikim śmietnikiem, gdzie „pomysłowi” wrzucą odpady. Kolejna betonoza zamiast miejsca z potencjałem dla ludzi i natury.
Do moderacji
Odpowiedz
89
6
Nie mógłby to być zbiornik podziemny, na którego powierzchni powstałaby jakaś rekreacja na miarę Bażantarni? Jakby ktoś myślał, to na pewno można by było wymyślić coś fajnego (wiaty, lekkie nasadzenia, skwer, park). Jedno jest pewne, deweloperki tam nie będzie.
Do moderacji
Odpowiedz
9
13
sama prawda!
Do moderacji
Odpowiedz
5
0
A skąd wiesz, że to będzie betonowa niecka? to może być tylko dolina ograniczona od dołu wałem....
Do moderacji
Odpowiedz
0
0