UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Decyzja o budowie suchego zbiornika zamiast retencyjnego mokrego to stracona szansa dla Elbląga. Mokry zbiornik mógłby pełnić nie tylko funkcję przeciwpowodziową, ale i rekreacyjną - pasowałby do Bażantarni, przyciągał spacerowiczów, rowerzystów i dziką przyrodę. Zamiast tego powstanie betonowa niecka, która przez większość roku będzie pusta i szpecąca krajobraz. W przyszłości stanie się zapewne dzikim śmietnikiem, gdzie „pomysłowi” wrzucą odpady. Kolejna betonoza zamiast miejsca z potencjałem dla ludzi i natury.