Wybrany wątek opinii

Przecież to czyste złoto ogrodnika. Rolnik jeszcze zapłaci, żeby tym pole naawieźć. Co to za durnoty jakiegoś ormowca z PO?
hd (2025.05.29)
@hd - Chciałbym zauważyć, że urobek z dna rzeki to odpad, szczególnie niebezpieczny. Jest bogaty w zanieczyszczenia i metale ciężkie. Elblag to było przemysłowe miasto i wszystkie ścieki szły do rzeki, a tam kumulował się ten odpad od. dziesiatek lat. To nie jest żyzna ziemia, to. toksyczna ziemia.
Znawca (2025.05.29)
@Znawca - Dokładnie to jest skumulowany odpad bardzo niebezpieczny (pamiętacie jaka czysta była rzeka w latach 1970-1990,nos trzeba było zatykać). Teraz wywalają na pole i potem rolnik na rynek warzywa, zborze - takie polskie jak sól drogowa w chlebie. PISowi oczywiście nie przeszkadza oczywiście, oni z tych źródeł nie jedzą. O ironio, a ich wyborcy i my z rynki już tak.
Netkot (2025.05.29)
@Znawca - Na razie to nie jest urobek z dna, tylko w wiekszości czyszczą boki po poszerzeniu przy larsenach.
hd (2025.05.29)
@Znawca - Metal ciężki to chyba cię w głowę uderzył, gdyby tak było to żadnego życia by w kanale i zalewie nie było Może ty już z domu nie wychodź bo sie spalinami otrujesz
Zielarski (2025.05.29)
@Zielarski - Prace są na rzece, nie na kanale. Poza tym, obecność metali ciężkich i zanieczyszczeń nie wyklucza obecności życia w rzece. Osady denne są toksyczne, są klasyfikowane jako odpada szczególnie niebezpieczny zgodnie z naszym prawem.
Bumbum1 (2025.05.30)
Powrót do komentarzy