Wybrany wątek opinii
Możecie wydziwiać i pomniejszac rolę form przestrzennych rozsianych po mieście, ale w czasach gdy były ustawiane budziły ogromne zainteresowanie wszystkich odwiedzajacych Elbląg i w tamtych latach były jednym ze znaków rozpoznawczych, charakterystycznych dla miasta.
Do moderacji
Odpowiedz
14
3
Owszem, ale tez od tamtego czasu ich ekspozycja podupadła. Otoczenie zarosło zielenią, powstały nowe obiekty budowlane etc. Pamiętajmy, że artyści wkomponowywali te formy w tamten pejzaż miejski z połowy lat 60.XX w. Miejsca nie były przypadkowe - to miała być galeria na świeżym powietrzu, gdzie otoczenie odgrywało rolę niewiele mniej od samej rzeźby. Więc w tym sensie nastąpiło pewne naruszenie tła i przez to odbioru tych dzieł. Szczególnie jak stoją pod jakimś rozrośniętym drzewem lub pośród krzaków. Tam artysta na pewno ich nie stawiał
Do moderacji
Odpowiedz
7
4