UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Owszem, ale tez od tamtego czasu ich ekspozycja podupadła. Otoczenie zarosło zielenią, powstały nowe obiekty budowlane etc. Pamiętajmy, że artyści wkomponowywali te formy w tamten pejzaż miejski z połowy lat 60.XX w. Miejsca nie były przypadkowe - to miała być galeria na świeżym powietrzu, gdzie otoczenie odgrywało rolę niewiele mniej od samej rzeźby. Więc w tym sensie nastąpiło pewne naruszenie tła i przez to odbioru tych dzieł. Szczególnie jak stoją pod jakimś rozrośniętym drzewem lub pośród krzaków. Tam artysta na pewno ich nie stawiał