Wybrany wątek opinii

Polska odkąd istnieje stoi ością w gardle szwabom i ruskim. Dlatego powinniśmy trzymać się mocno razem i obu agresorom odpowiadać jednym i silnym głosem aby nie być podnóżkiem dla nich. Niestety wielu Polaków woli uległość i święty spokój zamiast dumnej, ambitnej postawy i dynamicznego rozwoju swojego kraju.
Arekn (2022.01.21)
@Arekn - Załóż kosę na sztorc i dalej siekać ruskie czołgi. ..
GłębokaMyśl (2022.01.21)
@Arekn - Masaz dokładnie rację. Te puste matołki, tu komentujące nie rozumieją jeszcze że nie ma możliwości dogadania się partnerskiego, na równi, z tymi krajami. Jeżelibyśmy wykazywali postawę uleglejszą to już wogóle by nas za nic mieli i rozjechali gospodarczo. Tylko to są potomkowie tych homosovieticusów którzy nie wyobrażają sobie życia normalnego, partnerskiego. Oni zawsze muszą być pod czyimś batem, albo sovieckim, albo niemieckim albo unijnym. Wolność i niezależność ich przeraża. Wszystko by poświęcili żeby się komuś przypodobać.
Podpis38 (2022.01.21)
@Podpis38 - Boziu, ludzie, porzućcie w końcu tą manię wielkości. Należy dogadać się z każdym kto chce rozmawiać. Już jesteśmy rozjechani gospodarczo. Jeśli dla Ciebie normalnym układem partnerskim jest rezygnacja z np. zakupu caracali (koszt takiego układu 80 milionów + koszt zakupu podobnego sprzętu w usraelu)to nic tylko otwierać własny biznes - POWODZENIA.
Abnegat (2022.01.21)
@Abnegat - "Należy dogadać się z każdym kto chce rozmawiać"- przepraszam a możesz mi powiedzieć w którym momencie te kraje chciały sie dogadać z nami? Bo jakoś sobie nie przypominam. W 1772,w 1793,w 1795;tylko co odzyskaliśmy niepodległość w 1918 to już się wtrynili i był 1929.Aha, po IIWŚ się sovieci z nami "dogadali"i potem bardzo długo "gadali"na zasadzie "partnerstwa. Dogadanie się wg nich to oni robią co chcą a my tylko na tyle na ile nam pozwolą. Te kraje mają zapędy mocarstwowe i żyją tylko w "zgodzie"z uległymi, poddańczymi narodami bo jak nie to Krym, Donbas itd. Lech Kaczyński, przemawiając w Gruzji miał rację. Prorocze słowa. Ale, jak już pisałem, niektórym odpowiada taka sytuacja.
Podpis38 (2022.01.21)
@Podpis38 - Miał być 1920.I jeszcze 17IX1939.
Podpis38 (2022.01.21)
@Podpis38 - a co uzyskasz przez kolejny rozbiór
Abnegat (2022.01.21)
@Abnegat - i nie gadaj mi tu, że się nikt nie odważy bo sojusze i pakty bo doskonale wiemy z historii ile są warte te zobowiązania
Abnegat (2022.01.21)
@Podpis38 - i jeszcze, żebyś mnie źle nie zrozumiał doskonale zdaję sobie sprawę, że jesteśmy "dymani"z prawa i z lewa tyle, że wojna nie jest żadnym rozwiązaniem. Cofnęłaby nas w rozwoju do stanu z lat pięćdziesiątych no chyba, że komuś na tym zależy
Abnegat (2022.01.21)
@Abnegat - Nie chciałbym mieć sąsiada za płotem, który mówi mi co mi wolno a co nie, czym mam jeździć, gdzie jechać na wczasy, co jeść a przy tym przychodzi do mnie na jabłka i wyprowadza psa na moim podwórku. Nawet gdyby był większy i bogatszy.
Podpis38 (2022.01.21)
@Podpis38 - nie wiem o czym my tu dyskutujemy takiego sąsiada już masz i co gorsza jest on ugadany ze służbami i co mu zrobisz ?
Abnegat (2022.01.22)
Powrót do komentarzy