Wybrany wątek opinii
@GUS i Jamaleg-oto dokonania p. rezydenta Słoniny-budowa Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej, Ratusza Staromiejskiego, Parku Technologicznego, Hospicjum Elbląskiego, Zakładu Utylizacji Odpadów, gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej nr 500-biegnacej przez Elbląg, Osiedle TBS przy ul. Nowodworskiej, inicjatywa tworzenia nowoczesnej mapy geodezyjnej Elblaga. O nowych chodnikach, wymianie sieci kanalizacyjno-wodociągowej też należy pamiętać. Czy te dokonania wystarczą na Panow uznanie? Jeśli nie, to ciekawa jestem Panów dokonań na rzecz miasta.
Do moderacji
Odpowiedz
28
10
Brawo, taka prawda. Dużo zrobił dla miasta.
Do moderacji
Odpowiedz
18
8
Dodam, sieć Światłowodów, która miała być dostępna dka wszystkich mieszkańców a jest dostępna tylko dla szkół i urzędów, banków. I WORD, którego nie pozwolił przenieść do Olsztyna.
Do moderacji
Odpowiedz
12
0
@Hejo - Ja wiem, że nie wypada źle mówić o zmarłych. Przepraszam, ale nigdy nie uważałem, że należy się każdemu pomnik za to że zmarł. Wiele rzeczy zadziało się za tej prezydentury - tych dobrych i tych złych. Zawdzięczamy mu również obecny kryzys energetyczny czy kilka inwestycji, które nigdy się nie spłacą i będą kosztem dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Przepraszam bardzo jeśli ktoś czuje się urażony, ale ja peanów głosić nie będę. Wiele rzeczy zbudował. Ale wiele też rzeczy upadło w trakcie tej prezydentury. Koniec końców jesteśmy gdzie jesteśmy za sprawą jego działań. Wielu ludzi z potencjałem wyjechało z tego miasta dzięki niemu i jego metodom zarządzania. Poza tym czy to on faktycznie to zbudował czy pracownicy urzędu i podległych jednostek? Przez wiele lat Elbląg był miastem o jednym z wyższych wskaźników bezrobocia. Kolejne fabryki i zakłady pracy upadały. Inwestycje zaczęły się dopiero kiedy w Polsce pojawiły się fundusze europejskie. Z wielką władzą płynie jednak wielka odpowiedzialność. I za to, że zamiast być silnym ośrodkiem miejskim, opiniotwórczym, kulturalnym czy edukacyjnym jesteśmy dobrym średniakiem też możemy podziękować nikomu innemu, ale właśnie zmarłemu prezydentowi Henrykowi Słoninie. ps. dziękuję cenzorom za wartościowanie wypowiedzi po co nazywać tą część "a moim zdaniem"skoro na końcu jest ono modyfikowane?
Do moderacji
Odpowiedz
11
5
Żeby nie szukać dalej babuniu to dodam również most, który jest za niski, budynek na Modrzewinie, którego ogrzewanie kosztuje więcej niż przychód z najmu pomieszczeń czy inwestycje w miejski system przesyłu ciepła, który jest tak efektywny, że płacimy stawkę przesyłową jedną z wyższych w kraju. ..
Do moderacji
Odpowiedz
8
3
@GUS - Samorząd to co innego niż rząd państwa. .. .. ma inne zadania, kompetencje i środki!
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Osiedle tbs?chyba dwa domki.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@GUS - No tak nie odpowiada tylko gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz. Proszę wyjaśnić w jaki sposób odpowiada za kryzys energetyczny, jeśli przestal być prezydentem w 2010r, a UE przyjęła ustawę o ochronie środowiska w 2010r?
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
@trey - O to proponuję zapytać pana Ryszarda Klima
Do moderacji
Odpowiedz
0
0