Wybrany wątek opinii
W sumie Olsztyn jest dużo większy od Elbląga... W zeszłym tygodniu przejeżdżałem przez Artyleryjską w Olsztynie i nie poznałem jej jak i całego Zatorza. Olsztyn dużo dynamiczniej rozwija się od Elbląga czy to nam się podoba czy nie. Mam wrażenie, że mamy jakiś kompleks Olsztyna.
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
Nie jest dużo większym liczebnie, ani powierzchniowo, ale rozwija się dużo dynamiczniej właśnie dzięki temu, że jest stolicą województwa i może korzystać z funduszy niedostępnych dla mniejszych ośrodków w województwie jak np. na tramwaje. Duży plus daje im uniwersytet, który przyciąga 20-30 tys. studentów plus parę tys z innych szkół wyższych i te osoby kreują tam dodatkowy popyt, np w sklepach, restauracjach, stacjach, dyskotekach czy księgarniach i kinach, a to zwiększa wpływy do budżetu Olsztyna. Najlepsze było jak kiedyś Graham Masterton przyjechał do Olsztyna na dworzec Zachodni i powiedział, że tak strasznie wygląda, że chyba go umieści w 1 ze swoich horrorów. No i potem zaraz jak to w mediach wyszło, to zaczęli ten dworzec remontować. :D A artyleryjską to już kilka lat temu remontowali, fakt większość ulic mają poremontowane.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0