Wybrany wątek opinii

Dlaczego spolszcza Pan w bardzo prosty sposób nazwy własne - geograficzne i imiona? Fryderyk, Cecylia, Ludwik??? Jest Pan w ogóle historykiem, czy propagatorem aktualnie wiążących i obowiązujących treści historycznych? Podpis pod artykułem "Przy pisaniu tekstu korzystałem z publikacji: „Poczet królów i książąt polskich”, pod red. nauk. Andrzeja Garlickiego, „Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana” Mirosława Maciorowskiego i Beaty Maciejewskiej, „Pamiętniki” Stanisława Albrechta Radziwiłła i „Tajemnice zamku w Pasłęku” Wiesława Śniecikowskiego i Józefa Włodarskiego" byłby ok pod pracą zaliczeniową studenta 1 roku historii, a nie w takiej pyblikacji!!! A wikipedii nic Pan nie znalazł? Ojaej, jaka szkoda. No tak ta, dotycząca tematyki, nie jest po polsku. ..
Śmieszysko (2019.09.28)
rzadko sięgasz po prasę, dobrą prasę. Dopisek "korzystałem/am z: (...)" jest częsty w tekstach, np. popularnonaukowych, ale nie tylko. Świadczy o uczciwości autora i redakcji, pozwala też czytelnikom chcącym dowiedzieć się więcej szybciej dotrzec do obszerniejszych publikacji. Czepianie się spolszczonych imion i nazwisk postaci historycznych też jest nietrafione, ale nie chce mi się już tego tlumaczyć.
(2019.09.28)
Językoznawcy mówią, że można spolszczać nazwy własne geograficzne i imiona.
(2019.09.28)
Powrót do komentarzy