Wybrany wątek opinii
(. .. ) Dodajmy teraz do tej listy twórców polskiego podziemia choćby Mieczysława Niedziałkowskiego, redaktora socjalistycznej gazety "Robotnik", dodajmy, że wszyscy oni wspólnie deklarowali zamiar budowy "Polski Ludowej", dodajmy że wedle Stefana Roweckiego w początkach konspiracji "PPS ogrywał dominującą rolę polityczną i społeczną, a bezstronnie należy przyznać, że był promotorem wszelkiej myśli politycznej w Kraju", a być może przestaniemy się dziwić propagandowym kombinacjom fanatyków skrajnej prawicy.
Oczywiście i niektórzy z narodowców wzięli udział w budowie konspiracji. Lecz warto pamiętać też, że, jak pisał Jerzy Lerski, późniejszy sekretarz premiera rządu na uchodźstwie, bywało, że "w swym nacjonalistycznym fanatyzmie i rasistowskiej podejrzliwości wyraźnie nie pasowali do społeczno-demokratycznych założeń ideowych, na których bazowało dowództwo i trzon Armii Krajowej".
Odcinanie się skrajnej prawicy od prawdziwego dziedzictwa Polski Podziemnej dziwić więc raczej nie powinno. O wiele bardziej powinno dziwić, gdy środowiska te na dziedzictwo Polski Podziemnej się powołują.
Do moderacji
Odpowiedz
8
16
Towarzyszu narodowy katoliku, przypominam wam, że ze swojej miłości bliźniego tak tu obficie wylewanej będziecie się przed swoim bogiem za czas jakiś tłumaczyć - żebyście się potem nie zdziwili:)
Do moderacji
Odpowiedz
5
10
@RobertKoliński - ja pier papier, mam dobrego lekarza może załatwić ci leczenie na zakładzie. .. .
Do moderacji
Odpowiedz
10
3
@007 - socjalizm nie boli dopiero zaczyna jak juz jest końcówka to tak jak AIDS
Do moderacji
Odpowiedz
5
2