Wybrany wątek opinii

Ileż można tłumaczyć, że funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych od wojska, policji poprzez Państwową Straż Pożarną, straż graniczną do celników nie podlegają przepisom emerytalnym ZUS, stąd nie płacą tam żadnych składek jak również nie mają stamtąd płaconych żadnych chorobowych i innych zasiłków. Kwestie te regulują branżowe mundurowe biura emerytalne, a środki na to pochodzą z obciążeń procentowych budżetów poszczególnych ministerstw (MON, MSWiA, Finansów, Sprawiedliwości wobec służby więziennej). Stąd ZUS i te służby to dwie różne sprawy. Oczywiście, że tak jak wiele innych kwestii te również pochodzą z naszych podatków, ale nie są związane z cywilnymi emeryturami. Więc ciągłe zarzuty o niepłacenie składek ZUS są nie na miejscu.
Eomoryts (2019.08.07)
Różne sprawy ale ten sam budżet!
JATOJATO (2019.08.07)
@Eomoryts - Ty musisz pewnie być wielkim fanem Mateuszka "Pinokio" Morawieckiego zwanego przez niektórych premierem tego rządu. Ciemny lud kupi twoje wypociny? Kto robi budżet państwa - podatki, cła i czynsze. Są to PUBLICZNE FUNDUSZE a ich wydatkowanie oznacza ostateczne zużycie przez władzę publiczną. Jak głupie przepisy uchwali sejm tak głupie jest i wydatkowanie. Dotyczy to też przepisów emerytalnych i budowaniu budżetów poszczególnych sektorów.
zającpoziomka (2019.08.07)
Wśród ludzi najgłośniej o darmozjadach i nieudacznikach, o wydawaniu państwowych pieniędzy maja do powiedzenia Ci, którzy podatków nie płacą.... Siedzą na socjalu... Nie ruszą czterech liter, by coś zrobić, ale do gadania pierwsi. Tak działa państwo, wojsko jest, było i będzie. Tak to działa i jak się komuś nie podoba, to ma swój osobisty problem i "tragedię". Nikt nikomu drogi zawodowej nie wybierał, ani nie bronił być żołnierzem. To takie wywody o nauczycielach były, teraz o żołnierzach, za chwilę będzie coś znowu... Ludzie....
Podatnikowa (2019.08.08)
Powrót do komentarzy