UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Ileż można tłumaczyć, że funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych od wojska, policji poprzez Państwową Straż Pożarną, straż graniczną do celników nie podlegają przepisom emerytalnym ZUS, stąd nie płacą tam żadnych składek jak również nie mają stamtąd płaconych żadnych chorobowych i innych zasiłków. Kwestie te regulują branżowe mundurowe biura emerytalne, a środki na to pochodzą z obciążeń procentowych budżetów poszczególnych ministerstw (MON, MSWiA, Finansów, Sprawiedliwości wobec służby więziennej). Stąd ZUS i te służby to dwie różne sprawy. Oczywiście, że tak jak wiele innych kwestii te również pochodzą z naszych podatków, ale nie są związane z cywilnymi emeryturami. Więc ciągłe zarzuty o niepłacenie składek ZUS są nie na miejscu.
Eomoryts