Wybrany wątek opinii

Szkolili się 16 dni czyli przez 16 dni trenowali przygotowanie się do przysięgi. Kto w 16 dni nauczy się regulaminów wojskowych, regulaminów walki, praktycznej taktyki, szkolenia indywidualnego, zgrywania drużyny i plutonu o kompanii nie wspomnę? W 16 dni opanowali szkolenie pchem, inż-sap, strzeleckie, ogólnowojskowe? Kiedyś unitarka trwała miesiąc. Cyrk na kółkach.
chachacha (2019.07.21)
@chachacha - Nie w 16 dni, tylko w 3 lata. W tym czasie odbędą minimum 4 miesiące szkolenia (w tym półtora miesiąca na poligonie). Nauczą się przede wszystkim tego, co im będzie potrzebne w tym konkretnym rodzaju służby. Nie wszystkiego. Dokładnie tak, jak funkcjonuje to w Szwecji, Finlandii, na Łotwie, w Szwajcarii.
Terytorials (2019.07.21)
@Terytorials - półtora miesiąca na poligonie to będą liście grabić i zawodowym ziemniaki obierać
chachacha (2019.07.22)
@Terytorials - Poczytaj doczytaj o potem pouczaj innych. Podstawowe szkolenie możesz zrobić w 16 dni lub 8 weekendów x 2 dni. W roku pierwszym, drugim i trzecim zdawkowo masz jakieś tam wyznaczone 14 dniówki etc. 3 lata i 3 lata. .. 3 lata to będą powiedzmy pod telefonem w domku. Porównanie tych ludków do Gwardii Narodowej USA przewijające się w opiniach to jakaś kpina i parodia. Gwardzista jest jak solidnie wyszkolony rekrut. M16 w szafie.
(2019.07.22)
Powrót do komentarzy