Wybrany wątek opinii
Mylisz się, to własnie ty teraz przedstawiłeś opinię Ministerstwa, a ja posłużyłem się wyrokiem sądu. A co do warunków pogodowych też się mylisz, w dużych gospodarstwch żniwa trwają nawet 3-4 tygodnie i praca w nocy to konieczność, bo na przestrzeni 3-4 tygodni zagrożenie deszczem jest duże. A zbieranie rzepaku czy pszenicy po 22 aż do rana to standardowa procedura, praktykowana odkąd są kombajny i zawsze tak było na wsi odkąd pamiętam nie tylko u nas, ale i w Niemczech też tak jest i to nie żadna złośliwość. Widać w ogóle nie rozumiesz specyfiki rolnictwa. Poza tym rzepak musi być zebrany jak najszybciej po osiągnięciu dojrzałości i dlatego koszą często w nocy, żeby się nie zaparzył i nie wysypał, bo jak za długo stoi to się wysypie i nic z plonu nie zostanie.
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
Poza tym niektóre zabiegi muszą być wykonane w określonym czasie nie wcześniej, ani nie później. Jak ktoś ma mało pola to sobie zrobi w dzień, ale jak ktoś ma dużo pola to musi to robić w nocy np jak żniwa są w sierpniu i potem sieje rzpak to może to zrobić do końca sierpnia i jak ktoś ma 5 ha to zdąży zrobić to w dzień, ale jak ktoś ma 20-30 ha, albo 50 to musi to robić i w nocy bo się nie wyrobi i dlatego co roku pracuje w nocy. Standardowa procedura.
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
@Zen - To nie jest wyrok, daj sobie w końcu powiedzieć !!! Ostatni raz Ci napiszę, że rolnik to nie jest świętą krową !!!!! Czy w końcu do Ciebie to dotrze?????
Do moderacji
Odpowiedz
1
1