UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Mylisz się, to własnie ty teraz przedstawiłeś opinię Ministerstwa, a ja posłużyłem się wyrokiem sądu. A co do warunków pogodowych też się mylisz, w dużych gospodarstwch żniwa trwają nawet 3-4 tygodnie i praca w nocy to konieczność, bo na przestrzeni 3-4 tygodni zagrożenie deszczem jest duże. A zbieranie rzepaku czy pszenicy po 22 aż do rana to standardowa procedura, praktykowana odkąd są kombajny i zawsze tak było na wsi odkąd pamiętam nie tylko u nas, ale i w Niemczech też tak jest i to nie żadna złośliwość. Widać w ogóle nie rozumiesz specyfiki rolnictwa. Poza tym rzepak musi być zebrany jak najszybciej po osiągnięciu dojrzałości i dlatego koszą często w nocy, żeby się nie zaparzył i nie wysypał, bo jak za długo stoi to się wysypie i nic z plonu nie zostanie.
Zen