Wybrany wątek opinii
rekonstrukotorzy kochani, jezeli w 1940 roku na dworcu centralnym w Warszawie przez megafony mowiono po niemiecku to dzisiaj rekonstrukotorzy kolejowi mają tez mowic po niemiecku? jezeli w czasach ktore rekonstuujecie były glupie i idiotyczne zasady korzystania z jezyka to wezcie się stuknij w łepetyny i przestańcie rekonstruowac glupotę tamtych czasów, wstyd aby po niemiecku wydawac komendy do Polaka, to jest idiotycznie glupie i nie ma zadnego sensu,
Do moderacji
Odpowiedz
5
15
@Sergiej - Na tym chyba polega rekonstrukcja, aby jak najbardziej wiernie oddać ducha czasów, które się odtwarza. "Głupie" były też inne rzeczy, po co np. w lato kisić się w grubym wełnianym mundurze, albo strzelać z muszkietów, skoro są dużo mniej efektywne od współczesnej broni?
Do moderacji
Odpowiedz
8
1
@Sergiej - Co z łego jest w XXI wieku w języku niemieckim? To w takim razie po orsyjsku tez do Polaka nie wolno mówic, po szwedzku, turecku i kogo tam sobie wymyslimy a kto nas najeżdżał. Proszę poczytać trochę o historii Elbląga. Z reszta w XVIII wieku państwa niemieckiego nie było, teren dzisiejszych Niemiec był podzielony na kilkanaście większych państewek, które ze soba walczyły.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0