UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Nie rozśmieszaj mnie. Czechy nic nie zrobiły, żeby bronić swojego kraju, jakby były mądrym krajem to nie napadły by na nasze Zaolzie jak Polska walczyła z Bolszewikami w 1919/1920. No i zawiązałyby sojusz właśnie z nami. Czesi mieli potężne umocnienia w Sudetach i nowoczesną dobrze uzbrojoną armię zwłaszcza Czołgi Lt 35, Lt 38. Samoloty Avia, czy działa Skoda i CKM bren i CZK. Oddali swój kraj, bo mieli dużo tam Niemców sudeckich. A dużo z Czechów wyjechało do innych krajów walczyć z Niemcami, nie mogąc się z tym pogodzić, nawet do Polski, a w bitwie o Anglię brał udział slynny pilot czeski Josef Frantiszek. Beck fakt był niezbyt rozgarniętym politykiem. Jednak i tak mimo tego musielibyśmy walczyć z Niemcami, bo taki był plan Niemiec i Stalina, żeby zlikwidować Polskę.
Zen