UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nie rozśmieszaj mnie. Czechy nic nie zrobiły, żeby bronić swojego kraju, jakby były mądrym krajem to nie napadły by na nasze Zaolzie jak Polska walczyła z Bolszewikami w 1919/1920. No i zawiązałyby sojusz właśnie z nami. Czesi mieli potężne umocnienia w Sudetach i nowoczesną dobrze uzbrojoną armię zwłaszcza Czołgi Lt 35, Lt 38. Samoloty Avia, czy działa Skoda i CKM bren i CZK. Oddali swój kraj, bo mieli dużo tam Niemców sudeckich. A dużo z Czechów wyjechało do innych krajów walczyć z Niemcami, nie mogąc się z tym pogodzić, nawet do Polski, a w bitwie o Anglię brał udział slynny pilot czeski Josef Frantiszek. Beck fakt był niezbyt rozgarniętym politykiem. Jednak i tak mimo tego musielibyśmy walczyć z Niemcami, bo taki był plan Niemiec i Stalina, żeby zlikwidować Polskę.

Zen