Zabrakło dwóch sekund do zwycięstwa

2
01.09.2012
Zabrakło dwóch sekund do zwycięstwa
fot. Anna Dembińska
Za nami pierwszy dzień turnieju piłkarzy ręcznych o Puchar Prezesa KS Meble Wójcik. W meczu inaugurujacym turniej bliscy zwycięstwa byli gospodarze, którzy podejmowali Pomezanię Malbork. W końcówce popełniki jednak kilka błędów i niemalże równo z syreną kończącą spotkanie rywalom udało się rzucić bramkę wyrównującą. Zobacz zdjęcia z meczu.
W turnieju rozgrywanym w dniach 31.08-1.09 udział biorą cztery pierwszoligowe zespoły: dziewiąta drużyna zeszłego sezonu - Polski Cukier Pomezania Malbork, spadkowicz z superligi - Warmia Olsztyn, beniaminek ligi - Kar-Do Spójnia Gdynia oraz gospodarze - KS Meble Wójcik. W inaugurującym turniej spotkaniu elblążanie podejmowali drużynę z Malborka. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 4. minucie prowadzili 3:1. Gospodarze szybko jednak, po rzutach Damiana Malandego oraz Grzegorza Szczepańskieo, doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu aż do 20. minuty spotkania padały bramka za bramkę. W końcówce pierwszej połowy więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Pomezanii, którzy trzy razy pod rząd trafili do bramki elblążan i na przerwę schodzili prowadząc 17:16. Po zmianie stron obraz gry się zbytnio nie zmienił, a wynik nadal oscylował w granicach remisu. Dobry moment gry zanotowali gospodarze na 10 minut przed końcem spotkania, kiedy to grając w osłabieniu zdobywali bramki. Celny rzut Macieja Dawidowskiego, obrona w bramce Jacka Krawczyka i szybka kontra Michała Gryza dały elblążanom prowadzenie 29:25. Gdy wydawać by się mogło, że dwa punkty trafią na konto gospodarzy do ataku ruszyła Pomezania, a w szczególności Mariusz Babicki, który zdobył trzy z pięciu bramek rzuconych w ostatnich minutach meczu. Elblążanie trafili w tym czasie tylko raz i mimo że jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu prowadzili jedną bramką i byli przy piłce, to nie udało im się zwyciężyć w tym spotkaniu. Dwie sekundy przed gwizdkiem kończącym spotkanie do bramki bronionej przez Krawczyka trafił były zawodnik elbląskiej drużyny Grzegorz Perwenis, dzięki czemu doprowadził do remisu po 31.
   
   - Jest jeszcze bałagan jeśli chodzi o defensywę. Wynik jest za wysoki, 31 bramek, żeśmy tyle rzucili i tle stracili, ale nie możemy tak grać, bo w końcówce albo w połowie zdrowia zabraknie na takie bieganie. Dziś próbowałem trzymać na boisku tych zawodników, na których będę liczył w lidze. Było trochę chaosu w obronie, 2-3 błędy w końcówce. Zamiast trzymać się zasady, która sobie przyjęliśmy zawodnicy wymyślali niestworzone rzeczy. Jest jeszcze mankament jeśli chodzi o rzuty ale wymagam od zawodników myślenia. Bo można oddać rzut mocny i niecelny, ale nie taki, jaki oddają co niektórzy zawodnicy. Jest o czym rozmawiać, jest co poprawiać. Czekaja nas kolejne dwa sparingi. Na razie jestem zadowolony i jak na potencjał tego zespołu to uważam, ze gra wygląda przyzwoicie i idziemy w dobrym kierunku – podsumował spotkanie trener Grzegorz Czapla.
   
   KS Meble Wójcik Elbląg: Wróbel, Rycharski, Krawczyk – Malandy 8, Michałów 5, Maluchnik 5, Dawidowski 4, Dukszto 2, Spychalski 2, Gryz 1, Ośko 1, Grablewski 1, Lipczyński 1, Szczepański 1, Nowakowski, Lewandowski, Długosz, Fonferek.
   
   W kolejnym spotkaniu Warmia Olsztyn pokonała Kar-Do Spójnie Gdynia 26:23.
   
   W drugim dniu turnieju (1 września) zmierza się ze sobą:
   godz. 10.00 KS Meble Wójcik Elbląg - UKS KAR-DO Spójnia Gdynia
   godz. 12.00 Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Olsztyn
   godz. 14.00 UKS KAR-DO Spójnia Gdynia - Polski Cukier Pomezania Malbork
   godz. 16.00 KS Meble Wójcik Elbląg - Warmia Olsztyn
   
   Wstęp na turniej jest bezpłatny
   
Anna Dembińska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Panowie Wojcik i Bartys dajcie dzieciom chorym wspomaganie a nie darmozjadom i nierobom. Dziekuje w imieniu potrzebujacych wsparcia.
Czytelnik_MOBI_667 (2012.09.01)

info

0  
  0
tak wlasnie, zapomogi daja alkoholikom a komus kto ma chore dziecko owszem dadza ale zwolnia zaraz z pracy. .. sponsorujcie naprawde potrzebujacych a nie. ..
p.......aaa :) (2012.09.02)

info

0  
  0