Wicemistrz Igor Janik

9
15.09.2022
Wicemistrz Igor Janik
Igor Janik (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)
Elbląski szachista Igor Janik zajął drugie miejsce w szachach błyskawicznych na Akademickich Mistrzostwach Świata w sportach umysłowych, które odbywały się w Antwerpii. Elbląski arcymistrz zdobył 7,5 punktu.

Dziewięć partii: siedem zwycięstw, remis i jedna porażka - to wyniki Igora Janika na odbywających się w belgijskiej Antwerpii Akademickich Mistrzostwach Świata w sportach umysłowych. Szachista elbląskiego Hetmana był w uważany za jednego z faworytów turnieju i potwierdził to podczas rozgrywek. Elblążanin uległ tylko reprezentantowi Singapuru Tin Jingyao, który jak się później okazało wywalczył złoto. Remis w partii z elblążaninem wywalczył z Irańczyk Daghli Arash.

Warto zwrócić uwagę, że po remisie w trzeciej partii i porażce w czwartej elblążanin spadł na ósmą pozycję. I wtedy rozpoczęła się pogoń za medalem. Igor Janik wskoczył na drugi stopień podium po siódmej partii (zwycięstwo z Grekiem Alexisem Dimitrisem) i srebrnego medalu nie oddał już do końca turnieju.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gratuluję serdecznie )))) coś miłego w wiadomościach )
(2022.09.15)

info

13  
  0
Gratulację
(2022.09.15)

info

5  
  0
Przydalby sie u nas w urzedzie, moze by cos wymyslil na ta nieszczesna kostke na moscie, jutro przyjazdza cala Warszawka i chyba tam nie pojde, bo wstyd mi jak cholera co te nasze Geniusie wyprawiaja, ale przynajmniej niech wiedza z kim w interes chca wejsc z tym portem, chca utopic kase?, to niech popatrza na ta piec razy polozona kostke, jak chca zobaczyc wiecej bubli tej znakomitej ekipy-, to wystarcze poczytac wypowiedzi i komentarze mieszkancow tego miasta na tym portalu
zawstydzony.. (2022.09.15)
A ty byś chciał na powitanie twojej"znakomitej ekipy"czerwony dywan rozłożyć?
(2022.09.15)

info

2  
  1
Most zamknięty.
Anna L. (2022.09.15)

info

0  
  0
Brawo Igor.
(2022.09.15)

info

3  
  0
Gratulacje. Super chłopak!
Gosia Z (2022.09.15)

info

2  
  0
@zawstydzony.. - wstydź się swojego plugastwa
katon (2022.09.15)
Janik już wbił GMa i jest kozakiem.
czarnelubbiale (2022.09.15)

info

0  
  0