Szachy to radość i nauka

6
23.05.2025
Szachy to radość i nauka
fot. Anna Dembińska
Aż 290 dzieci wzięło udział w turnieju finałowym ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez szachy w szkole" województwa warmińsko- mazurskiego, który odbył się dziś (23 maja) w hali przy al. Grunwaldzkiej. Zobacz zdjęcia.

Już po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy "Skoczek" Elbląg zorganizował dla dzieci turnieju finałowy ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez szachy w szkole". W tym roku wzięło w nim udział aż 290 uczniów z 33 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym 16 z Elbląga. Dla niektórych uczniów z klas I-III był to pierwszy tego typu turniej w życiu, zatem emocje które im towarzyszyły były ogromne.

- Projekt "Edukacja przez szachy w szkole" został stworzony przez Polski Związek Szachowy. Dzieci uczęszczają w swoich szkołach na zajęcia i po rocznej nauce spotykamy się, żeby go podsumować. Bardzo się cieszymy z tej pięknej frekwencji. Szachy uczą wielu umiejętności, przede wszystkim rozwijają kompetencje matematyczne, ale też wiele społecznych. Dzieci uczą się grać fair play, poznają nowych przyjaciół. Na pewno ćwiczą pamięć, koncentracje uwagi. To umiejętności, które obecnie są dzieciom bardzo potrzebne. Przede wszystkim chcemy też, żeby dzieci czerpały radość z gry w szachy - powiedziała Grażyna Ciesielska, prezes UKS „Skoczek” Elbląg.

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

#bylenietrzaskowski
Ryszard123 (2025.05.23)
Gratulacje.
(2025.05.23)

info

6  
  0
@Ryszard123 - Lepszy niż historyk, który nie zna historii i do tego pachołek bez własnego zdania
(2025.05.23)
Byle nie wafel - ZORRO nadał Polsce nowy kierunke!
(2025.05.23)

info

2  
  1
Tylko KAROL NAWROCKi! Nasz solidny prezydent! On dla POLSKI jest szansą aby znowu było normalnie.... NAWROCKi na prezydenta!
(2025.05.23)

info

1  
  1
Nawrocki na prezydenta! Silny mocny i rozsadny! Nawrocki Karol wygra!
(2025.05.23)

info

0  
  1